Skuteczność obrońców Rakowa

18 kwi 2019 | 22:11 2 przez: sportowy09
Skuteczność obrońców Rakowa
+82
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}

Dyskusja

2
19 kwi 2019 | 00:27
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Tak może na marginesie:
obrona Częstochowy, a właściwie samego klasztoru, nie była specjalnie intensywnym zjawiskiem. Na długo przed nią Kordecki obiecał w zachowanym do dzisiaj liście lojalność królowi Szwecji, a potem jedynie odmówił wejścia niewielkiej załodze polskich i niemieckich najemników z obawy przed rozszabrowaniem kościelnego majątku. A kler jak to kler, w złocie pływał.
Obie strony popykały do siebie z lekkiej artylerii, do której zresztą brakowało amunicji, po czym wszyscy się rozeszli. Wielkie działa, wypady, szwedzka armia (na jednego Szweda wśród oblegających przypadało 100 polaków i 300 Niemców-najemników) to już wszystko fantazja pana Sienkiewicza.
Zabawne, że cały czas powtarza się bajki o jakiejś wielkiej obronie Częstochowy, skoro cała jatka jest dokładnie opisana dzień po dzień w kronikach.
18 kwi 2019 | 22:52
+4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Zobaczymy jak w ''ekstraklasie'' sobie poradzą:)
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Tylko na Meczyki.pl: Największa oferta na rynku! Podczas rejestracji wpisz kod MEGABONUS. Kliknij w "Sprawdź", aby zapoznać się ze szczególami.

Jeden z największych legalnych bukmacherów w Polsce. Świetna, potrójna oferta startowa - kliknij w "sprawdź" i dowiedz się więcej.

Tylko na Meczykach: wpisz kod 60plnmeczyki i poza standardową ofertą powitalną, odbierz punkty, które wymienisz na nagrodę.

Wszystkie

Sportbuzz

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.