Brazylia - Rosyjski Komitet Olimpijski - Typy

Typ: Brazylia -1.5 seta
Brazylijczycy mocno męczyli się ostatnio z Argentyną i wygrali dopiero po tie-breaku. Od trzeciego seta grali już bardzo dobrze, będąc ekipą lepszą od rywala. Punkt stracony w spotkaniu z sąsiadami oznaczał, że nowymi liderami tabeli zostali siatkarze z Rosji, którzy nadspodziewanie łatwo pokonali USA 3:1, a wcześniej pokonali też Argentynę 3:1. Nie ulega jednak wątpliwości, że faworytem tej grupy są Canarinhos, którzy mają dobry bilans z przeciwnikiem. Co prawda przegrali ostatni mecz w Lidze Narodów, i to 3:0, ale nie miał on dla nich żadnego znaczenia i mogli sobie pozwolić na jego przegraną, a wcześniej wygrali z Rosją dwa razy 3:0. Faworyci powinni się w tym spotkaniu zmobilizować po słabszym występie i pokonać przeciwnika zdecydowanie, tracąc maksymalnie jednego seta.