2. Bundesliga: Fortuna wygrała i została liderem

fcstpauli.com/
Fortuna Duesseldorf pokonała przed własną publicznością FC St. Pauli 2:1 (1:0) w niedzielnym meczu 25. kolejki rozgrywek niemieckiej 2. Bundesligi.
Na ESPRIT Arena w podstawowym składzie gości wybiegł na murawę Waldemar Sobota. Skrzydłowego reprezentacji Polski dziesięć minut po zmianie stron zastąpił Turek Enver Cenk Sahin.
Prowadzenie miejscowym zapewnił z bliska po ośmiu minutach gry Andre Hoffmann, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Szesnaście minut przed końcem podwyższył precyzyjnym płaskim uderzeniem zza linii pola karnego Japończyk Takashi Usami.
Przyjezdni z Hamburga w doliczonym już czasie gry odpowiedzieli kontaktowym trafieniem Marokańczyka Aziza Bouhaddouza, ale na więcej nie było już ich stać.
Dzięki czternastej wygranej w sezonie podopieczni Friedhelma Funkela awansowali na pozycję lidera tabeli. Zespół z portowego miasta doznał dziewiątej porażki w bieżących rozgrywkach i spadł na dziesiątą lokatę w klasyfikacji.