Wspieraj Meczyki.pl

Zauważyliśmy, że korzystasz z oprogramowania blokującego reklamy. Serwis Meczyki.pl tworzymy od wielu lat z pasji, hołdując zasadzie "kibice dla kibiców".
Dochody z reklam pomagają nam stale utrzymać redakcję i opłacać serwery, niezbędne do funkcjonowania strony.

Mamy zatem wielką prośbę o dodanie Meczyków do "białej listy" i odblokowanie wyświetlania reklam. By to zrobić, kliknij w przycisk poniżej, a następnie odśwież stronę.

Jak odblokować reklamy na Meczykach?

5 goli na Anfield! Liverpool gromi Stoke i wraca na pozycję wicelidera Premier League

27 gru 2016 | 20:08 23
Źródło zdjęcia: Christian Bertrand/Shutterstock
Liverpool FC pokonał na własnym stadionie Stoke City 4:1 i wrócił na pozycję wicelidera Premier League.

W 12 minucie prowadzenie na Anfield zupełnie niespodziewanie objęli piłkarze Marka Hughesa. Z lewego skrzydła dośrodkowywał Erik Pieters, a Jonathan Walter uderzeniem głową w krótki róg pokonał Simona Mignoleta.

Za moment powinno być 2:0, ale strzał Joe Allena doskonale obronił Mignolet. W odpowiedzi bramkę kontaktową mogli zdobyć "The Reds", lecz uderzenie Roberto Firmino z linii bramkowej wybił Peter Crouch.

Gospodarze z minuty na minutę atakowali coraz śmielej, a ich przewaga rosła. Zawodnicy Jurgena Kloppa w końcu dopięli swego i doprowadzili do remisu. Z prawej strony boiska do Adama Lallany podawał Sadio Mane, reprezentant Anglii nie najlepiej przyjął piłkę, dopadł jednak do niej ponownie po fatalnym błędzie obrońcy Stoke City i umieścił futbolówkę w bramce.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Liverpool objął prowadzenie. James Milner zagrał do Robert Firmono, a ten płaskim strzałem z ostrego kąta - piłka odbiła się jeszcze od jedno i drugiego słupka - pokonał golkipera rywali.

W 59 minucie "The Reds"podwyższyli prowadzenie. Gola samobójczego strzelił Giannelli Imbula. Zawodnik Stoke przeciął podanie Divocka Origiego do Sadio Mane wzdłuż bramki na tyle niefortunnie, że wpakował ja do własnej siatki.

W 70 minucie mieliśmy już 4:1. Autorem bramki był Daniel Sturridge, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Reprezentant Anglii wykorzystał koszmarne zagranie Ryana Shawcrossa do bramkarza, przejął piłkę, minął golkipera i wpakował ją do siatki.

Dzięki zwycięstwu podopieczni Jurgena Kloppa wrócili na drugą pozycję w lidze angielskiej - do lidera, Chelsea, tracą sześć punktów, a nad trzecim Manchesterem City mają punkt przewagi. Stoke City z kolei ma 21 "oczek" na koncie i plasuje się w tej chwili na trzynastym miejscu.

***
Liverpool FC - Stoke City 4:1 (2:1)
Bramki: Lallana 35, Firmino 44, Imbula (gol samobójczy) 59, Sturridge 70 - Walters 12

+6
LIVERPOOL WGNIATA RYWALI W ZIEMIE JAK WALEC KIEROWANY PRZEZ SLONIA AFRYKANSKIEGO!!! YNWA!!
+12
Liverpool przez to, że wszyscy skupili uwagę na Chelsea koniec końców może dużo zyskać :) dookoła jesteśmy zasypywani memami o Conte i Chelsea, a Liverpool nie odstaje zbytnio od londyńczyków
27 gru 2016 | 22:08
+3
Jedyny ciekawy mecz w tej kolejce (choć nie oglądałem jednego). Duzo akcji z obu stron, przyjemnie się to oglądało. Chociaż szkoda że druga połowa już była tak jedno stronna...
27 gru 2016 | 20:41