5 goli w meczu Arsenalu z Evertonem. Arteta pokonał Ancelottiego [WIDEO]

Arsenal FC pokonał u siebie Everton FC 3:2 (2:2) w meczu 27. kolejki Premier League. Dla "Kanonierów" to ósme zwycięstwo w tym sezonie.
Zespół z Liverpoolu objął prowadzenie już w 1. minucie, kiedy Dominic Calvert-Lewin trafił do siatki głową.
Do remisu doprowadził w 27. minucie Edward Nketiah, wykorzystując dośrodkowanie z lewej strony Bukayo Saki.
"Kanonierzy" wygrywali 2:1 sześć minut później. Pierre-Emerick Aubameyang pokonał Jordana Pickforda precyzyjnym strzałem w sytuacji sam na sam.
Tuż przed przerwą goście zdołali wyrównać za sprawą Richarlisona, który zdobył bramkę po zamieszaniu w szesnastce gospodarzy.
Zwycięstwo londyńczykom zapewnił na początku drugiej połowie Aubameyang strzałem głową po centrze Nicolasa Pepe.
W tabeli Premier League Arsenal FC jest dziewiąty, ma na koncie 37 punktów. Natomiast Everton FC zajmuje jedenastą pozycję z dorobkiem 36 punktów.