6 goli w meczu Sampdorii. Kolejny zawodnik wyprzedził Piątka w klasyfikacji strzelców

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Fiorentina zremisowała z Sampdorią 3:3 (1:1) w niedzielnym meczu 20. kolejki włoskiej ekstraklasy. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Fabio Quagliarella i wyprzedził w klasyfikacji strzelców Krzysztofa Piątka.
ACF Fiorentina zremisowała z Sampdorią 3:3. Całe spotkanie na ławce rezerwowych "Fiołków" przesiedział Bartłomiej Drągowski, a z ławki drużyny "Blucerchiati" nie wstał Bartosz Bereszyński.
Dwie bramki dla gości zdobył Fabio Quagliarella, który na listę strzelców wpisał sie w 81. i 85. minucie gry. Napastnik ma w tym sezonie Serie A czternaści goli na swoim koncie. Włoch tym samym zrównał się z Cristiano Ronaldo i Duvanem Zapatą. Tuż za nimi plasuje się Krzysztof Piątek z trzynastoma trafieniami.
W innym meczu rozegranym o godzinie 15:00, Bologna FC zremisowała na wyjeździe ze SPAL 2013 1:1. Na Stadio Paolo Mazza przyjezdni objęli prowadzenie w 24. minucie. Wówczas Rodrigo Palacio wykorzystał podanie Riccardo Orsoliniego i precyzyjnym uderzeniem trafił w prawy górny róg bramki.
Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 63. minucie za sprawą trafienia Jasmina Kurtica, który po podaniu Manuela Lazzariego głową umieścił futbolówkę w siatce.
Całe spotkanie w bramce ekipy "Rossoblu" rozegrał Polak, Łukasz Skorupski. Był to 20. ligowy występ polskiego golkipera w tym sezonie.
 Bologna FC zajmuje obecnie 18. miejsce w ligowej tabeli, z kolei SPAL plasuje się na 16. lokacie. ACF Fiorentina awansowała 10. pozycję, z kolei UC Sampdoria zajmuje 5. miejsce.