6:0! Bayern Monachium zmiażdżył rywali! Koncertowa gra Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

Bayern Monachium pokonał Borussię Moenchengladbach 6 :0 (3:0) w meczu 32. kolejki Bundesligi. Bohaterem spotkania był Robert Lewandowski.
Piłkarze "Die Roten" do dzisiejszego starcia przystąpili w pozytywnych nastrojach. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem dowiedzieli się, że mogą być już pewni zdobycia mistrzowskiego tytułu ze względu na porażkę RB Lipsk. To nie wpłynęło jednak na ich postawę.
Od pierwszej minuty narzucili Borussii Moenchengladbach swoje warunki. Już w 2. minucie wynik spotkania otworzył Robert Lewandowski. Polski napastnik dostał podanie od Alaby i uderzył obok Sommera.
"Lewy" w kolejnych minutach był bardzo aktywny po bramką rywali. Miał następne szanse, by wpakować piłkę do siatki, ale brakowało mu skuteczności. Do siatki trafił za to Mueller, który z zimną krwią wykończył składną akcję.
W 34. minucie znów dał o sobie znać Lewandowski. Tym razem popisał się znakomitym uderzeniem z powietrza. Jeszcze przed przerwą Polak dołożył asystę przy trafieniu Comana i "Die Roten" schodzili do szatni przy prowadzeniu 4:0.
W drugiej połowie z tonu nie spuszczał Lewandowski. Polak szukał kolejnych trafień, bo jeszcze nigdy nie był tak blisko wyrównania legendarnego rekordu Gerda Muellera.
I rzeczywiście snajper w 66. minucie skompletował hat-tricka. Wówczas w swoim stylu wykorzystał rzut karny. Lewandowski w tym sezonie zdobył łącznie 39 bramek. Tylko gol dzieli go od historycznego wyczynu.
W 75. minucie sędzia sięgnął po czerwoną kartkę. Pokazał ją Nianzou. Młody defensor sfaulował wychodzącego na czystą pozycję rywala i wyleciał z boiska.
Bayern ostatecznie rozbił rywali 6:0. Wynik spotkania ustalił w 85. minucie Sane. "Die Roten" na boisku mogli okazać radość ze zdobytego tytułu. Ekipa z Monachium po raz dziewiąty z rzędu wygrała Bundesligę.
Daniel Makarewicz08 May 2021 · 20:18