7 goli w Mediolanie! Inter wygrał z Fiorentiną. Znakomite asysty Francka Ribery'ego [WIDEO]

Fabrizio Carabelli / PressFocus
Inter Mediolan udanie rozpoczął nowy sezon w Serie A. "Nerazzurri" wygrali na własnym boisku z Fiorentiną 4:3 (1:1).
Inter Mediolan nie kryje swoich mistrzowskich ambicji. Antonio Conte ma za zadanie przerwać dominację Juventusu i sięgnąć po końcowy triumf w Serie A. Drużyna została w ostatnim czasie znacząco wzmocniona, by nawiązać walkę ze "Starą Damą"
Inter dzisiejsze starcie z Fiorentiną rozpoczął jednak źle. Niespodziewanie na prowadzenia wyszła ekipa z Florencji. Na listę strzelców wpisał się Kouame. Napastnik po składnej akcji z Bonventurą trafił do pustej bramki.
Podrażniony Inter ruszył do ataku. W 19. minucie sędzia wskazał na wapno, gdy w polu karnym przewinił Caceres. Po interwencji systemu VAR arbiter zmienił jednak decyzję. Podopieczni Antonio Conte dopięli swego tuż przed gwizdkiem na przerwę. Lautaro Martniez uderzył z 17. metra i nie dał szans Drągowskiemu.
W drugiej połowie Inter kontynuował natarcie i w 52. minucie objął prowadzenie. Znów błysnął Martinez, który przeprowadził indywidualną akcję i oddał mocny strzał. Piłka odbiła się jeszcze od nogi Ceccheriniego i ugrzęzła w siatce.
Inter po zdobytej bramce... osiadł na laurach. Za to goście słabszy moment w grze rywali wykorzystali bez litości. W 57. minucie trafił Castrovili. Włoch wykorzystał podanie od Ribery'ego. Kilka chwil później Fiorentina zdobyła kolejną bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Chiesa, a kapitalną asystę zanotował niezawodny Ribery.
Inter nie dał jednak za wygraną. Na kwadrans przed końcem znakomitą sytuację miał Romelu Lukaku, ale w sytuacji sam na sam powstrzymał do Drągowski. Gospodarze dopięli swego w 87. minucie. Na 3:3 trafił wspomniany Lukaku. Jakby tego było mało, nie minęło 120 sekund i padła kolejna bramka. Tym razem Drągowskiego pokonał D’Ambrosio i to podopieczni Antonio Conte zainkasowali trzy punkty.
Daniel Makarewicz26 Sep 2020 · 22:43