Ekwilibrystyczne trafienie Zlatana Ibrahimovicia! Szwed zrobił "wygibasa z taekwondo" [WIDEO]

Piłkarze AC Milan wygrali na wyjeździe z Udinese w meczu 6. kolejki Serie A. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.
"Rossoneri" znakomicie rozpoczęli sezon w lidze włoskiej. W pięciu meczach zdobyli 13 punktów i zajmowali pierwszą pozycję w tabeli. Dziś stanęli przed szansą poprawienia tego dorobku.
Pierwsze minuty spotkania należały do graczy Milanu. To oni w 18. minucie udokumentowali swoją przewagę. Wówczas Zlatan Ibrahimović kapitalnie przyjął piłkę w polu karnym i odegrał do nadbiegającego Kessiego. Pomocnik huknął nie do obrony. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i ugrzęzła w siatce.
Milan w kolejnych minutach kontrolował przebieg spotkania i do przerwy prowadził 1:0. Tuż po wznowieniu gry piłkarze Udinese zdołali jednak wyrównać.
Romagnoli sfaulował rywala w polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił Rodrigo De Paul.
Podrażniony Milan ruszył na rywali, ale przez długi czas nie mógł sforsować dobrze ustawionej defensywy. W grze przyjezdnych brakowało kreatywności i nieszablonowych zagrań. Dopiero w 83. minucie ekipa z Mediolanu dopięła swego. Wówczas do bezpańskiej piłki w polu karnym dopadł Ibrahimović, który w ekwilibrystyczny sposób pokonał Musso.
Szwed swym nietuzinkowym zagraniem wzbudził wielki entuzjazm wśród kibiców i dziennikarzy.
Ostatecznie Milan wygrał 2:1. "Rossoneri" są liderami tabeli z 16 punktami na koncie.
Daniel Makarewicz01 Nov 2020 · 14:22