AC Milan poległ na San Siro! Bomba napastnika Sassuolo z dystansu [WIDEO]

AC Milan przegrał drugi ligowy mecz z rzędu. Trzy punkty z San Siro wywiozła ekipa Sassuolo, która wygrała 3:1.
Wynik spotkania w 21. minucie otworzył Alessio Romagnoli. Środkowy obrońca wykorzystał centrę Theo Hernandeza po rozegraniu rzutu rożnego.
Radość kibiców na San Siro nie trwała długo. Kilka minut po golu Romagnolego Sassuolo doprowadziło do remisu. Kapitalny strzał z dystansu oddał Gianluca Scamacca.
Jeszcze przed przerwą Sassuolo strzeliło drugiego gola. Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Scamacci. Napastnik huknął z całych sił, a futbolówkę jeszcze przed linią bramkową dotknął Simon Kjaer, któremu zapisano trafienie samobójcze.
W kolejnych minutach Milan dominował pod względem posiadania piłki. "Rossoneri" mieli jednak problem z tworzeniem groźnych sytuacji. W 66. minucie Sassuolo strzeliło trzeciego gola. Domenico Berardi wypracował sobie pozycję w polu karnym i słabszą nogą pokonał Mike'a Maignana.
Od 77. minuty mediolańczycy grali w dziesiątkę. Czerwoną kartkę otrzymał Romagnoli. Sassuolo wygrało 3:1.
Milan zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów, co liderzy z Neapolu. Piotr Zieliński i spółka dziś o godzinie 20:45 zmierzą się z Lazio.
W drugim spotkaniu rozgrywanym od godziny 15:00 Bologna wygrała 1:0 na wyjeździe ze Spezią. Arkadiusz Reca spędził na murawie 58 minut. Cały mecz w barwach gości rozegrał Łukasz Skorupski. Decydującą bramkę zdobył Marko Arnautović.
Adam Kłos28 Nov 2021 · 16:53