AC Milan przegrał pierwszy mecz w tym sezonie Serie A! Federico Chiesa bohaterem Juventusu [WIDEO]

sbonsi / Shutterstock.com
Hit Serie A dla Juventusu! Mistrzowie Włoch wygrali na wyjeździe z Milanem 3:1. Dla drużyny Stefano Pioliego to pierwsza ligowa porażka w tym sezonie.
Gospodarze przystąpili do gry bardzo poważnie osłabieni. Pioli nie mógł skorzystać m.in. z Ibrahimovicia, Rebicia, Tonaliego i Krunicia. Ich brak było widać na boisku.
Juventus objął prowadzenie w 18. minucie. Chiesa przeprowadził dwójkową akcję Dybalą, wpadł w pole karnym i strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał Donnarummę. Warto zwrócić uwagę na asystę Argentyńczyka - koledze z drużyny podał piłkę piętą.
Milan wyrównał w 41. minucie. Z piłką pociągnął Leao, dograł do niepilnowanego na linii pola karnego Calabrii, a ten trafił w samo okienko bramki Szczęsnego. Polak mógł tylko patrzeć jak pada gol.
Decyzja sędziego o uznaniu bramki wzbudziła wielkie emocje. Akcja Milanu zaczęła się od bezpardonowego starcia Calhanoglu z Rabiot. Wiele wskazuje na to, że Turek faulował.
Juventus odpowiedział Milanowi już w drugiej połowie. Znów gola wypracował duet Dybala-Chiesa. Argentyńczyk zagrał do Włocha, a ten przymierzył zza pola karnego. Na tym Chiesa zakończył swój występ - od razu zszedł z boiska z powodu kontuzji.
Mistrzowie Włoch dobili rywala w 76. minucie. Kulusevski wbiegł z prawego skrzydła w pole karne, dograł do McKenniego, a ten mocnym strzałem z kilku metrów trafił do siatki.
Milan w końcówce nie miał już zbyt wiele do powiedzenia. Mimo porażki pozostał na pierwszym miejscu w tabeli. Juventus jest czwarty. Do Milanu traci siedem punktów, ale rozegrał od niego o jeden mecz mniej.
Marcin Karbowski06 Jan 2021 · 22:38