AC Milan w półfinale Ligi Mistrzów! Popisowa akcja Rafaela Leao, festiwal niewykorzystanych jedenastek [WIDEO]

Alessandro Garofalo/LaPresse/Pressfocus
AC Milan zagra w półfinale Ligi Mistrzów. "Rossoneri" zremisowali z Napoli 1:1, ale awansowali dalej, dzięki wygranej w pierwszym meczu.
Napoli od pierwszego gwizdka ruszyło do odrabiania strat z San Siro. W 5. minucie Mario Rui podszedł do rzutu wolnego, ale oddał minimalnie niecelny strzał. Chwilę później Mike Maignan obronił próbę Chwiczy Kwaracchelii. Po kwadransie Matteo Politano uderzył obok słupka.
W 20. minucie nastąpiła odpowiedź AC Milanu. Rafael Leao wpadł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez Mario Ruiego. Szymon Marciniak nie wahał się ani chwili i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Olivier Giroud, ale jego strzał obronił Alex Meret.
W 26. minucie Piotr Zieliński dostał dobre podanie z prawego skrzydła. Reprezentant Polski uderzył z pierwszej piłki wprost w dobrze ustawionego Mike'a Maignana. Chwilę później zaatakował Milan i znów Meret zatrzymał Girouda.
Już w pierwszej połowie Luciano Spalletti musiał przeprowadzić dwie wymuszone zmiany. Kontuzji doznali Matteo Politano i Mario Rui, których zastąpili Hirving Lozano oraz Mathias Olivera.
W 36. minucie piłkarze Napoli domagali się odgwizdania rzutu karnego po wślizgu Rafaela Leao, który wybijał piłkę spod nóg Hirvinga Lozano. Szymon Marciniak poczekał na analizę systemu VAR, po czym kazał grać dalej, uznając, że Portugalczyk nie popełnił przewinienia. Decyzja polskiego arbitra wzbudziła ogromne kontrowersje, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ.
W 43. minucie Giroud otworzył wynik meczu. Francuz wpakował piłkę do bramki z najbliższej odległości, wykorzystując asystę Rafaela Leao, który wcześniej w fantastyczny sposób poradził sobie z rywalami.
W doliczonym czasie pierwszej połowy Osimhen skierował piłkę do siatki. Gol Nigeryjczyka nie został jednak uznany, ponieważ wcześniej zagrał on w tej akcji ręką.
W 58. minucie Kwaracchelia stanął przed wymarzoną szansą na doprowadzenie do remisu. Gruzin stanął oko w oko z Maignanem, po czym huknął wysoko nad poprzeczką. Chwilę później Olivera nie wykorzystał okazji po centrze z rzutu rożnego.
W kolejnej akcji Piotr Zieliński huknął z dystansu lewą nogą. Piłka otarła się o jednego z rywali i nie wpadła do siatki. Na kwadrans przed końcem Polak zszedł z boiska, ustępując miejsca Giacomo Raspadoriemu.
W 80. minucie Szymon Marciniak podyktował rzut karny dla Napoli po zagraniu ręką Fikayo Tomoriego. Chwiczę Kwaracchelię wyczuł jednak Mike Maignan i obronił jedenastkę.
W doliczonym czasie gry Osimhen przedłużył marzenia Napoli, zdobywając bramkę. Gospodarze nie zdołali już jednak strzelić drugiego gola na wagę dogrywki.
W półfinale Ligi Mistrzów może dojść do derbów Mediolanu. AC Milan zagra ze zwycięzcą dwumeczu Inter - Benfica. W pierwszym spotkaniu "Nerazzurri" pokonali lizbończyków 2:0.
Adam Kłos18 Apr 2023 · 22:57