AC Milan wygrał mecz o wszystko w Lidze Mistrzów! Genialny Olivier Giroud dał awans do 1/8 finału [WIDEO]

AC Milan to ostatnia drużyna, która zapewniła sobie miejsce w 1/8 finału elitarnej Ligi Mistrzów. Włosi w środę wygrali 4:0 z Red Bullem Salzburg. Dwa gole oraz dwie asysty zaliczył Olivier Giroud.
Spotkanie Milanu z Salzburgiem było bezpośrednim starciem o awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W lepszej sytuacji znajdowali się "Rossoneri", którym do kwalifikacji do kolejnej fazy wystarczał nawet remis.
Niewiele brakowało, aby kibice na San Siro mogli świętować błyskawicznego gola. Już w trzeciej minucie bliski trafienia do siatki był Theo Hernandez. Jego uderzenie było nieznacznie niecelne.
Napór gospodarzy przyniósł efekt w 14. minucie. Wówczas Sandro Tonali dośrodkował z rzutu rożnego prosto na głowę Oliviera Giroud. Francuz wbiegł między dwóch obrońców i pewnie uderzył na bramkę rywali.
Austriacy mogli mówić o szczęściu, przegrywając do przerwy tylko 0:1. Giroud po raz drugi trafił bowiem do siatki, ale znajdował się na spalonym. Na kolejnego gola czekać trzeba było do drugiej połowy.
"Rossoneri" nie mogli wymarzyć sobie lepszego rozpoczęcia tej części meczu. Już kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry Rade Krunić wykorzystał zgranie Giroud, który do bramki dołożył asystę.
Wcale nie był to jednak koniec popisów Francuza. W 57. minucie definitywnie zamknął on sprawę awansu do kolejnej fazy Ligi Mistrzów, kompletując dublet. Wówczas stało się praktycznie pewne, że to Milan zagra w 1/8 finału.
Po tym golu podopieczni Stefano Pioliego spokojnie kontrolowali już boiskowe wydarzenia. W doliczonym czasie gry wynik przypieczętował Junior Messias. "Rossoneri" wygrali 4:0 i to oni na wiosnę wciąż będą grać w Lidze Mistrzów. Salzburgowi pozostaje tylko Liga Europy.
Maciej Pietrasik02 Nov 2022 · 22:51