AC Milan zgarnął Scudetto! "Rossoneri" przypieczętowali zdobycie mistrzostwa [WIDEO]

AC Milan mistrzem Włoch! "Rossoneri" przypieczętowali zdobycie tytułu po zwycięstwie 3:0 nad Sassuolo.
Przed ostatnią kolejką podopieczni Stefano Piolego przewodzili ligowej tabeli z przewagą dwóch punktów nad Interem. "Rossoneri" szybko zabrali się do pracy, aby zapewnić sobie Scudetto.
Wynik spotkania otworzył niezawodny Olivier Giroud. Francuz w 17. minucie wykorzystał zagranie Rafaela Leao.
W 32. minucie portugalsko-francuski duet znów zaskoczył obronę Sassuolo. Po raz kolejny Leao asystował przy trafieniu Giroud.
Do przerwy Milan prowadził 3:0. Na listę strzelców wpisał się jeszcze Franck Kessie.
W drugiej połowie mediolańczycy szukali kolejnych trafień. Bardzo aktywny był Giroud. Po godzinie gry Francuz mógł mieć na koncie hat-tricka. Oddał groźny strzał, po którym piłka nieznacznie minęła bramkę rywali.
W końcówce na boisku pojawił się Zlatan Ibrahimović. Szwed, wracając do Mediolanu, obiecał, że poprowadzi drużynę do mistrzostwa. Doświadczony snajper dotrzymał słowa. W 80. minucie "Ibra" nawet trafił do siatki, jednak gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej.
Milan wygrał mecz i zasłużenie został mistrzem Włoch. To pierwsze Scudeto "Rossonerich" od jedenastu lat.
Inter - Sampdoria
Z kolei Inter zrobił swoje, wygrywając 3:0 z Sampdorią. Na listę strzelców wpisali się Ivan Perisić i dwukrotnie Joaquin Correa.
Adam Kłos22 May 2022 · 19:56