Adam Nawałka dostrzegł zmianę u Roberta Lewandowskiego. Zaskakująca obserwacja byłego selekcjonera

Adam Nawałka dostrzegł zmianę u Roberta Lewandowskiego. Zaskakująca obserwacja byłego selekcjonera
Marco Iacobucci EPP
Adam Nawałka w ostatnich meczach reprezentacji Polski zauważył zmianę u Roberta Lewandowskiego. Nie chodzi o samą grę, lecz zachowanie kapitana kadry.
Za Lewandowskim trudne tygodnie. Przerwa z powodu kontuzji nie pozwoliła mu na złapanie odpowiedniego rytmu. Był krytykowany nie tylko za występy w FC Barcelonie, ale też w reprezentacji Polski.
Dalsza część tekstu pod wideo
Być może najbardziej radykalną opinię wygłosił Tomasz Hajto. Były kadrowicz przyznał, że w meczu z Czechami zdjąłby Lewandowskiego z boiska już w przerwie. Nawałka kompletnie się z nim nie zgadza.
- Każdy ma prawo do własnego zdania. Natomiast ja zupełnie inaczej patrzę na Roberta, bo pracowałem z nim i wiem, jakie jest jego zaangażowanie, jaka determinacja, by reprezentacja grała jak najlepiej. Oczywiście trzeba też stworzyć warunki Robertowi do tego, żeby odpowiednio funkcjonował, by mógł wykorzystać kapitalne możliwości finalizacji akcji, a jest przecież jednym z najlepszych na świecie, jeżeli chodzi o ten element - powiedział Nawałka w rozmowie z portalem "polsatsport.pl".
Były selekcjoner twierdzi, że podczas listopadowego zgrupowania kadry dostrzegł u Lewandowskiego pewną przemianę.
- W ostatnich meczach z Czechami i Łotwą, body language Roberta, w porównaniu do wcześniejszego okresu, zmienił się pozytywnie. „Lewy”, po przerwie spowodowanej kontuzją, odzyskał pozytywną energię - uważa Nawałka.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski28 Nov 2023 · 09:40
Źródło: polsatsport.pl

Przeczytaj również