Adrian Benedyczak bohaterem Parmy! Gol i asysta Polaka w meczu z Benevento [WIDEO]

Screen z Twittera
Adrian Benedyczak ze znakomitej strony pokazał się w poniedziałkowym meczu Serie B przeciwko Benevento. Polak już w siódmej minucie otworzył wynik spotkania, a jeszcze w pierwszej połowie dołożył do tego asystę.
W spotkaniu Benevento z Parmą od pierwszej minuty mogliśmy oglądać dwóch polskich piłkarzy. W drużynie gospodarzy w podstawowej jedenastce wyszedł Kamil Glik, w zespole gości wystąpił Adrian Benedyczak.
To ten drugi miał po pierwszej części meczu powody do radości. Był bowiem jednym z głównych aktorów widowiska i to dzięki niemu Parma schodziła na przerwę przy dwubramkowym prowadzeniu.
Polak otworzył wynik spotkania już w siódmej minucie. Wówczas bardzo dobrym prostopadłym podaniem w pole karne popisał się Franco Vazquez, a Benedyczak znalazł się dzięki temu sam na sam z bramkarzem.
Stuprocentowej okazji na gola nie zmarnował. Od razu zdecydował się na uderzenie, posyłając piłkę między nogami wychodzącego bramkarza i umieszczając ją dzięki temu w siatce.
Dla 22-latka było to szóste trafienie w tym sezonie Serie B. W ostatnim czasie Benedyczak mocno się rozkręcił. Aż trzy z tych sześciu goli padły bowiem w ciągu ostatniego miesiąca.
Nie był to zresztą koniec dobrej gry Polaka w pierwszej połowie spotkania z Benevento. W 42. minucie napastnik do bramki dołożył jeszcze asystę przy trafieniu Dennisa Mana.
Ostatecznie dobra gra Benedyczaka nie wystarczyła jednak Parmie do odniesienia zwycięstwa. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.
Maciej Pietrasik01 May 2023 · 15:58