Afonso Sousa przywrócił nadzieję Lechowi Poznań! Szybki gol "Kolejorza" we Florencji [WIDEO]

Screen z Twittera
Lech Poznań znakomicie rozpoczął rewanżowy mecz z Fiorentiną w 1/4 finału Ligi Konferencji. Mistrzowie Polski już w dziewiątej minucie wyszli na prowadzenie dzięki bramce Afonso Sousy.
Przed tygodniem podopieczni Johna van den Broma przegrali na własnym stadionie 1:4. Z tego powodu przed rewanżem bardzo trudno było wierzyć w to, że "Kolejorz" wciąż ma jeszcze szansę na awans do półfinału.
John van den Brom zaskoczył wyjściową jedenastką, stawiając w pierwszym składzie między innymi na Artura Sobiecha. Jedynie na ławce rezerwowych usiadł natomiast Mikael Ishak.
Piłkarze Lecha w ostatnich dniach podkreślali, że sprawa awansu nie jest jeszcze definitywnie przesądzona. Początek rewanżu we Florencji ułożył się dla "Kolejorza" idealnie.
Już po nieco ponad ośmiu minutach goście wyszli bowiem na prowadzenie. Wszystko zaczęło się od akcji prawą stroną boiska i dośrodkowania w pole karne, bardzo źle wybitego przez Lorenzo Venutiego.
W efekcie futbolówka trafiła do Afonso Sousy. Portugalczyk potwierdził dobrą formę z ostatnich tygodni i zdecydował się na techniczny strzał, pewnie pokonując bramkarza rywali.
W drugiej części spotkania Lech zdobył dwie kolejne bramki i w pewnym momencie w dwumeczu był remis 4:4. Później Fiorentina odpowiedziała jednak dwoma golami i to Włosi awansowali do półfinału - pełną relację przeczytacie TUTAJ.
Maciej Pietrasik20 Apr 2023 · 19:08