Ajax Amsterdam o krok od mistrzostwa Holandii

Federico Guerra Moran/Shutterstock
Ajax Amsterdam wygrał u siebie z FC Utrechtem 4:1 (2:1), a AZ Alkmaar pokonał na własnym boisku PSV Eindhoven 1:0 (0:0) w 33. kolejce Eredivisie. Ajax właściwie zapewnił sobie tytuł mistrzowski, ale z oficjalnym świętowaniem musi poczekać do ostatniej kolejki.
Na Amsterdam Arenie po piłkarzach Ajaksu nie było widać, że kilka dni wcześniej w dramatycznych okolicznościach przegrali awans finału Ligi Mistrzów.
Co prawda to Utrecht objął prowadzenie już w 1. minucie. Othman Boussai uderzył skutecznie w długi róg.
Później na murawie rządzili już piłkarze Ajaksu. Do remisu doprowadził po kwadransie gry Klaas-Jan Huntelaar, który trafił z bliska po zagraniu Donny'ego van de Beeka.

22-letni zawodnik pod koniec pierwszej połowy do asysty dorzucił jeszcze bramkę po strzale głową.
W 76. minucie ekipa z Amsterdamu prowadziła już 3:1. Dusan Tadić uciekł obrońcom i z bliska pokonał golkipera gości.
Trzy minuty później Serb ustawił piłkę na jedenastym metrze, uderzył skutecznie i ustalił rezultat na 4:1.
Bezcenne punkty straciło natomiast PSV Eindhoven, przegrywając na wyjeździe z AZ Alkmaar 0:1. Jedynego gola strzelił w 49. minucie Guus Til, który wykorzystał sytuację sam na sam.
Taki wyniki oznaczają, że Ajax Amsterdam ma już w zasadzie zapewniony 34. tytuł mistrzowski. Przed ostatnią kolejką podopieczni Erika ten Haga mają na koncie 83 punkty, o trzy więcej niż PSV Eindhoven. Przy równej liczbie punktów, decyduje bilans bramkowy, który jest zdecydowanie po stronie Ajaksu (+14). Trudno więc spodziewać się, że w 34. serii spotkań mogłoby się coś tutaj zmienić na korzyść PSV.
* * * * * *

Wyniki meczów 33. kolejki Eredivisie:
Ajax Amsterdam - FC Utrecht 4:1 (2:1)

Bramki: Huntelaar 14, van de Beek 45+1, Tadić 76, 79-karny - Boussaid 1.
AZ Alkmaar - PSV Eindhoven 1:0 (0:0)

Bramka: Til 49.
Feyenoord Rotterdam - Ado Den Haag 0:2 (0:1)

Bramki: Falkenburg 42, Becker 58.
FC Groningen - Fortuna Sittard 3:0 (1:0)

Bramki: Gladon 39, Doan 53, Memisević 90+2-karny.
SC Heereneveen - NAC Breda 2:1 (0:0)

Bramki: Lammers 69, van Bergen 90+1 - Koch 81.
Heracles Almelo - SBV Excelsior 4:5 (1:2)

Bramki: Dalamu 23, 52, 60, Duarte 63 - Omarsson 4, 45, 90+1, Mattheij 71, Eckert 89.
Vitesse Arnhem - De Graafschap 6:1 (2:0)

Bramki: Straalman 26-samobójcza, Buitink 38, 70, Odegaard 72-karny, Darfalou 80, Musaba 88 - El Jebli 86.
Willem II Tillburg - FC Emmen 2:3 (2:1)

Bramki: Pavlidis 35, Isak 39 - Slagveer 42, Moussa 71, de Leeuw 79.
FC Zwolle - VVV Venlo 2:4 (1:0)

Bramki: Thy 43, Elbers 85 - Mlapa 54, 57, van Ooijen 65, Mlapa 74.
Daniel Makarewicz12 May 2019 · 16:35
Źródło: asinfo