Ajax Amsterdam pewnie pokonał Feyenoord Rotterdam i awansował do finału Pucharu Holandii

Media Whalestock / shutterstock.com
Ajax Amsterdam pokonał Feyenoord Rotterdam 3:0 (1:0) w meczu 1/2 finału Pucharu Holandii i awansował do finału rozgrywek.
Pierwsza bramka na De Kuip padła w 45. minucie, a jej autorem był Matthijs de Ligt. 19-latek najwyżej wyskoczył do piłki zagranej z rzutu rożnego przez Hakima Ziyecha i uderzeniem głową umieścił ją w siatce.
Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy prowadzenie zespołu ze stolicy Holandii powiększył Nicolas Tagliafico, który zdecydował się na oddanie strzału z pierwszej piłki i skutecznie trafił w prawy dolny róg bramki.
Wynik spotkania na 3:0 dla Ajaksu ustalił w 65. minucie Donny van de Beek, a przy jego trafieniu asystował Hakim Ziyech.
W wielkim finale tegorocznej edycji KNVB Beker podopieczni Erika Ten Haga zmierzą się ze zwycięzcą drugiego półfinału Willem II - AZ Alkmaar, który zostanie rozegrany 28 lutego.