Ajax Amsterdam poza Ligą Europy! Jose Bordalas starł się z Erikiem ten Hagiem [WIDEO]

Ajax Amsterdam pożegnał się z rozgrywkami Ligi Europy. Holendrzy w dwumeczu okazali się gorsi od Getafe CF.
W pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy Hiszpanie wygrali na własnym boisku 2:0 i do dzisiejszego starcia przystępowali w komfortowej sytuacji.
Jako pierwsi na prowadzenie w Amsterdamie wyszli podopieczni Jose Bordalasa. Już w 5. minucie Jaime Mata wpisał się na listę strzelców, a Ajax znalazł się pod ścianą. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat i w 10. minucie doprowadzili do wyrównania. Danilo z bliska skierował piłkę do siatki.
Wielkich emocji nie brakowało także poza boiskiem. Po jednej z kontrowersyjnych sytuacji przy linii bocznej starli się Jose Bordalas i Erik ten Hag. Obaj za swoje zachowanie zobaczyli po żółtej kartce.
Tuż przed przerwą mnóstwo szczęścia miał Ajax - w krótkim czasie Onanę uratowała najpierw poprzeczka, a potem słupek.
W 65. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, gdy do własnej bramki trafił Oliveira. Holendrzy do końca walczyli o awans, ale wynik nie uległ już zmianie i to Getafe zagra w kolejnej rundzie.
Wyniki rewanżowych meczów 1/16 finału Ligi Europy (godz. 21:00):

Benfica Lizbona - Szachtar Donieck 3:3 (2:1)

Bramki: Pizzi 9, Dias 36, Silva 47 - Dias 12-samobójcza, Stepanenko 49, Alan Patrick 71.

Pierwszy mecz: 1:2. Awans: Szachtar Donieck.
Celtic FC - FC Kopenhaga 1:3 (0:0)

Bramki: Edouard 82-karny - Santos 51, Biel 85, N'Doye 88.

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: FC Kopenhaga.
Inter Mediolan - Łudogorec Razgrad 2:1 (2:1)

Bramki: Biraghi 32, Lukaku 45+4 - Oliveira-Souza 26.

Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Inter Mediolan.
Sevilla FC - CFR Cluj 0:0

Czerwona kartka: Bordeianu (90+1, Cluj).