Ajax zabawił się na początek Ligi Mistrzów. Kapitalny rajd Mohammeda Kudusa [WIDEO]

ANP / Press Focus
Ajax Amsterdam z przytupem rozpoczął udział w Lidze Mistrzów. W pierwszej kolejce rozbił u siebie Rangersów 4:0.
Gospodarze objęli prowadzenie już w 17. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Alvarez. Meksykanin nie miał żadnego problemu - został pięć metrów przed bramką bez krycia.
Ajax podwyższył prowadzenie w 32. minucie. W pole karne wbiegł Berghuis i niezatrzymywany przez obrońców oddał płaski strzał w kierunku bramki. Piłka odbiła się od jednego z piłkarzy gości i wpadła do siatki.
Dwie minuty później Rangersów dobił Kudus. Reprezentant Ghany popisał się pięknym rajdem - szarpnął lewą stroną, wpadł w pole karne i mocnym uderzeniem trafił do bramki.
Giovanni van Bronckhorst szukał ratunku w zmianach - już w przerwie dokonał trzech. Nie zmieniło to obrazu gry. Nadal jego drużyna była rzadko przy piłce. Co prawda umieściła piłkę w siatce, ale trafienie Barisicia nie zostało uznane z powodu spalonego.
"Legalnego" gola strzelili za to piłkarze Ajaksu. W końcówce spotkania wynik ustalił Bergwijn.
Marcin Karbowski07 Sep 2022 · 20:35