Aktywny Kamil Jóźwiak, bezrobotny Bartosz Białkowski. Polacy w Championship ze zmiennym szczęściem

Aktywny Jóźwiak, bezrobotny Białkowski. Polacy w Championship ze zmiennym szczęściem
Derby County
Kamil Jóźwiak wciąż udowadnia, że Derby County zrobiło świetną transakcję, sprowadzając go z Lecha Poznań. Polak wyróżniał się w zremisowanym 1:1 przez “The Rams” spotkaniu przeciwko Cardiff City. Po wygraną sięgnął za to Millwall Bartosza Białkowskiego.
Były skrzydłowy Lecha Poznań rozegrał bardzo dobre spotkanie. Zwłaszcza w pierwszej połowie stwarzał często zagrożenie pod bramką rywali oraz kreował akcje zaczepne. Gola strzelił jednak rutyniarz angielskich boisk, Martyn Waghorn, który znakomicie wykonał rzut wolny z ok. 25 metrów.
W drugiej połowie reprezentant Polski nadal był aktywny, ale w decydujących momentach, będąc dogodnie ustawionym, nie otrzymywał piłek od kolegów. Sam zarobił jeszcze “żółtko”.
Na 12 minut przed końcem spotkania goście wyrównali za sprawą Kieffera Moore’a. Derby z zaledwie jedną wygraną w ośmiu meczach nadal błąka się w okolicach strefy spadkowej.
W innym meczu trzy punkty powędrowały do Millwall, którego bramki strzeże niezmiennie Bartosz Białkowski. Drużyna z Londynu pokonała na wyjeździe Preston North End 2:0. Gole strzelali Kenneth Zohore oraz z rzutu karnego Jed Wallace.
Polak miał wyjątkowo mało pracy, przez 90 minut rywale tylko raz uderzyli w światło jego bramki. “The Lions” przesunęli się na 3. miejsce i tracą 7 punktów do liderującego Reading.