Al-Khelaifi zdradził, jaką ofertę Real złożył za Mbappe. "Od 18 miesięcy wiedziałem, że chce zostać w PSG"

Al-Khelaifi zdradził, jaką ofertę Real złożył za Mbappe. "Od 18 miesięcy wiedziałem, że chce zostać w PSG"
J.E.E./Pressfocus
Autor: Marcin Karbowski 21 cze 2022 | 19:53
Kylian Mbappe po bardzo długim namyśle postanowił przedłużyć kontrakt z PSG. Nasser Al-Khelaifi twierdzi, że decyzja Francuza nie była podyktowana kwestiami finansowymi.
Mbappe przez przynajmniej kilkanaście miesięcy był przymierzany do Realu Madryt. Gdy wydawało się, że latem tego roku przejdzie do tego klubu na zasadzie wolnego transferu, postanowił przedłużyć kontrakt z PSG. Umowa obowiązuje do połowy 2025 roku.
Dalsza część tekstu pod wideo
Decyzja reprezentanta Francji wywołała złość w Madrycie. Florentino Perez stwierdził, że "nie chce takiego Mbappe". Zaznaczył, że drzwi Realu są otwarte dla zawodników rozumiejących wartości madryckiego klubu.
W obronie 23-latka stanął Nasser Al-Khelaifi. Według niego Mbappe nie został na Parc des Princes dla pieniędzy. Media sugerowały, że piłkarz zapewnił sobie olbrzymie pieniądze i duże wpływy w klubie.
- Poprzedniego lata odrzuciłem ofertę z Realu Madryt na 180 mln euro, bo od 18 miesięcy wiedziałem, że Kylian chce zostać w PSG. Znam go bardzo dobrze. Wiem, czego chce on i jego rodzina. Pieniądze nie mają na nich wpływu. Oferta Realu była lepsza od naszej - twierdzi Al-Khelaifi.
- Mbappe postanowił grać dla swojego miasta, klubu i kraju oraz dla określonego projektu sportowego. Myśli tylko o graniu i zwyciężaniu - dodał szef PSG.
Mbappe gra w PSG od lata 2017 roku. Do tej pory w jego barwach zaliczył 216 meczów, 170 goli i 88 asyst.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: marca.com