Albańskie piekło reprezentacji Polski! Porażka w kluczowym meczu, EURO znacznie się oddaliło! [WIDEO]

PressFocus
Reprezentacja Polski przegrała 0:2 z Albanią w niedzielnym meczu eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Biało-czerwoni znacznie skomplikowali swoją sytuację. Obecnie nie wszystko zależy już od nich.
Na podopiecznych Fernando Santosa w ostatnich tygodniach spadała wielka krytyka. Marginesu błędu już nie było. Aby myśleć o awansie z grupy, trzeba było wygrać w Tiranie.
Początkowo niewiele zapowiadało katastrofę. W pierwszych minutach nasza kadra spisywała się całkiem nieźle. W ósmej minucie szczęścia próbował Piotr Zieliński, lecz Strakosha poradził sobie z jego strzałem.
Niespełna kwadrans później w podbramkowym zamieszaniu przytomnie zachował się Jakub Kiwior i trafił do siatki. Jego gola anulowano ze względu na spalonego. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Im dłużej trwał ten mecz, tym wszystko wyglądało gorzej dla naszej kadry. Najpierw kontuzji doznał Jan Bednarek, później niezłej okazji nie wykorzystał natomiast Asllani.
W 37. minucie kibice w Tiranie oszaleli z radości. Pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Jasir Asani (więcej TUTAJ). Dzięki temu do przerwy Albańczycy prowadzili 1:0.
Polacy próbowali odpowiedzieć, ale nie byli w stanie przebić się przez obronę przeciwników. Wyjątkiem było dobre podanie Szymańskiego do Kamińskiego, lecz ten ostatni uderzył nieczysto.
W 62. minucie sytuacja biało-czerwonych zrobiła się wyjątkowo trudna. Daku świetnie zachował się w polu karnym, ogrywając Wieteskę, i z bliska pokonał Szczęsnego.
Fernando Santos dokonał kilku zmian, lecz biało-czerwoni nie byli w stanie odpowiedzieć rywalom. Strakosha tak naprawdę nie był nawet zmuszony do poważniejszej interwencji.
Albański koszmar Polaków stał się faktem. Przegrali w Tiranie 0:2. Ich sytuacja w tabeli jest obecnie wyjątkowo trudna. Los naszej kadry jest już nie tylko w rękach biało-czerwonych. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
Maciej Pietrasik10 Sep 2023 · 22:46