Alex Song zwolniony z FC Sion. Sprawa trafiła do FIFA. "Będziemy bronić naszych praw"

Alex Song zwolniony z FC Sion. Sprawa trafiła do FIFA. "Będziemy bronić naszych praw"
mooinblack / shutterstock.com
Autor: Daniel Makarewicz 29 mar 2020 | 21:39
Alex Song skierował swoją sprawę do FIFA po tym, jak został zwolniony przez FC Sion - donosi brytyjska stacja "Sky Sports".
32-latek był jednym z dziewięciu zawodników, którzy stracili pracę, gdy szwajcarski klub zaproponował obniżenie wynagrodzenia pierwszego zespołu jako środek nadzwyczajny podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
Były reprezentant Kamerunu zamierza teraz podjąć kroki prawne. Związek zawodowy piłkarzy w Szwajcarii poparł także protest zwolnionych z FC Sion.
- Mój prawnik się tym zajmie i sprawa poszła do FIFA. Będziemy bronić naszych praw - wyznał Song dla stacji Radio Monte Carlo.
- Mieliśmy spotkać się z prezesem w poniedziałek, a potem we wtorek. Nie mieliśmy jednak żadnych wiadomości w tej sprawie - ujawnił były piłkarz Arsenalu i West Hamu.
- We wtorek po południu otrzymaliśmy wiadomość WhatsApp, że wszyscy muszą podpisać dokument z informacją o zmniejszeniu naszych pensji. Otrzymalibyśmy po około 12 tysięcy euro. Musieliśmy zwrócić dokument do godziny 12:00 następnego dnia. Wszystko bez stosownego wyjaśnienia - dodał Song.
Źródło: asinfo