Alvaro Morata nie zostanie w Juventusie. "Stara Dama" zerwała negocjacje z Atletico Madryt

Alvaro Morata nie zostanie w Juventusie. "Stara Dama" zerwała negocjacje z Atletico Madryt
Federico Proletti/Pressfocus
Autor: Maciej Pietrasik 19 maj 2022 | 21:47
Alvaro Morata po zakończeniu sezonu 2021/2022 prawdopodobnie pożegna się z Juventusem. Jak informuje Nicolo Schira z "La Gazzetta dello Sport", "Stara Dama" nie doszła do porozumienia z Atletico Madryt ws. wykupienia Hiszpana.
Dwa lata temu napastnik przeniósł się do Turynu na zasadzie wypożyczenia za 10 milionów euro. "Bianconeri" mogli przedłużyć je o kolejny sezon, płacąc ekipie ze stolicy kolejne 10 milionów euro.
Dalsza część tekstu pod wideo
W umowie między klubami zapisano także możliwość wykupienia Moraty przez Juventus. Warunkiem było zapłacenie przez "Starą Damę" odstępnego w wysokości 35 milionów euro.
W ostatnim czasie Włosi starali się obniżyć tę sumę. Chcieli na stałe pozyskać napastnika, ale za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Jak informował Nicolo Schira, zamierzali zapłacić 20 milionów euro.
Negocjacje między klubami zakończyły się jednak fiaskiem. Atletico nie zamierzało obniżać swoich żądań i w tej chwili wszystko wskazuje na to, że Morata będzie musiał wrócić do Madrytu.
Zdaniem Schiry rozmowy z Juventusem zostały całkowicie zerwane. Nie jest jednak wykluczone, że snajper przeniesie się do innego zespołu.
Atletico nie widzi bowiem dla niego miejsca w drużynie. Hiszpańskie media twierdzą, że Morata może przenieść się do FC Barcelony w ramach rozliczenia za wykupienie Antoine'a, Griezmanna.
Źródło: Nicolo Schira