Angielski piłkarz w reprezentacji Polski? Jest obserwowany przez Jerzego Brzęczka

Angielski piłkarz w reprezentacji Polski? Jest obserwowany przez Jerzego Brzęczka
Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Autor: Marcin Karbowski 29 lis 2019 | 07:05
Matty Cash, piłkarz Nottingham Forest, jest w kręgu zainteresowań Jerzego Brzęczka - twierdzi portal "The Athletic".
22-latek jest czołowym piłkarzem Nottingham, dziś czwartej drużyny Championship. Cash w tym sezonie rozegrał szesnaście ligowych meczów, w których zaliczył po dwie bramki i asysty. Może występować i na prawej obronie, i na prawej pomocy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Anglik gra na tyle dobrze, że zwrócił na siebie uwagę klubów z Premier League. Niedawno pojawiały się informacje, że jego pozyskaniem jest zainteresowany Everton. Sam zawodnik na razie wiąże przyszłość z obecnym klubem - w czwartek podpisał z nim długoletnią umowę.
"The Athletic" twierdzi, że piłkarz znajduje się pod lupą Brzęczka i jego współpracowników od momentu, gdy sztab kadry dowiedział się o możliwości jego powołania. Cash mógłby zagrać dla biało-czerwonych, bo jego babcia była Polką. Z tego powodu nie miałby problemu z uzyskaniem polskiego obywatelstwa.
Paszport to jedno, powołanie - zupełnie coś innego. Zbigniew Boniek nie jest zbyt przychylnie nastawiony do gry w kadrze tego typu zawodników. Niedawno prezes PZPN wykluczył możliwość powołania dla Sonny'ego Kittela - mającego polskich rodziców byłego reprezentanta niemieckiej młodzieżówki.
Źródło: The Athletic