Anglia trzecia w Lidze Narodów! Jordan Pickford bohaterem rzutów karnych [WIDEO]

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Reprezentacja Anglii zajęła trzecie miejsce w pierwszej edycji Ligi Narodów. W decydującym meczu wygrała ze Szwajcarią w rzutach karnych.
W pierwszej połowie tempo gry długimi fragmentami było spacerowe, a na boisku działo się niewiele godnego uwagi. Bliżej objęcia prowadzenia byli Anglicy - już w drugiej minucie piłka po strzale Kane'a trafiła w poprzeczkę. Dobrą okazję miał też Ali, który nie potrafił jednak wykończyć dośrodkowania Alexandra-Arnolda.
Po przerwie gra się ożywiła. Kolejną niezłą okazję zmarnował Kane. Swoją szansę mieli też Szwajcarzy, ale Zuberowi zabrakło precyzji przy strzale z linii pola karnego.
W 83. minucie piłka uderzona przez Alliego trafiła w poprzeczkę, a następnie spadła pod nogi Calluma Wilsona, który wbił ją do bramki. Sędzia po analizie powtórki nie uznał jednak gola - na wcześniejszym etapie akcji dopatrzył się faulu angielskiego napastnika.
Do końca drugiej połowy nie padł żaden gol, więc sędzia zarządził dogrywkę. W niej przeważali Anglicy, którzy stworzyli sobie dobre okazje do strzelenia gola. Najbliżej zdobycia zwycięskiej bramki był Sterling, który z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. W innych sytuacjach dobrymi interwencjami popisywał się Sommer.
Zwycięzcę wyłonił dopiero konkurs rzutów karnych. Anglicy wygrali w nich 6:5. Zadecydowała szósta seria. Najpierw piłkę w bramce umieścił Erik Dier, a po chwili jedenastki nie wykorzystał Josip Drmić. Jego strzał obronił Jordan Pickford.
Angielski bramkarz był bohaterem konkursu rzutów karnych nie tylko z powodu udanej interwencji. Wcześniej, w piątej kolejce, sam pewnie trafił do siatki.
Kamil Kaczmarek09 Jun 2019 · 17:48