Anglia wraca na Wembley! Ukraina zdemolowana w ćwierćfinale Euro 2020 [WIDEO]

Reprezentacja Anglii awansowała do półfinału Euro 2020. Piłkarze Garetha Southgate'a pokonali Ukrainę 4:0.
Początek Anglików był piorunujący. W 4. minucie z lewego skrzydła do środka ściął Sterling, zagrał prostopadle do Kane'a, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Buszczana.
Anglicy szybko przeszli na tryb ekonomiczny. Zwolnili tempo gry i starali się kontrolować przebieg meczu. Ukraińcy próbowali atakować - najlepszą sytuację miał Jaremczuk, który przegrał pojedynek z Pickfordem.
Druga połowa zaczęła się tak jak cały mecz. Anglicy podwyższyli prowadzenie już w 46. minucie. Shaw dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a tam najlepiej zachował się Maguire, który głową skierował piłkę do siatki.
Po czterech minutach Anglia wyprowadziła kolejny cios - to był już nokaut. Znów błysnął Shaw, który dośrodkował w pole karne, a Kane z kilku metrów głową wbił piłkę do siatki.
Ukraińcy byli wyraźnie podłamani takim początkiem drugiej połowy. A Anglicy się nie zatrzymywali. W 63. minucie do bramki trafił Henderson. Kapitan Liverpoolu celnie główkował po rzucie rożnym. Był to jego pierwszy gol w 62. występie w kadrze.
Na połowie Anglii zagotowało się w zasadzie tylko raz. W 70. minucie źle poza pole karne wyszedł Pickford, ale Ukraińcy nie byli w stanie wykorzystać faktu, że bramka przez moment była pusta. Później gracze Szewczenki próbowali jeszcze strzelić choćby honorowego gola, ale nie byli w stanie przebić się przez obronę rywali.
Anglicy w półfinale zagrają z reprezentacją Danii. Będą mieli przewagę własnego boiska - mecz odbędzie się na Wembley.
Marcin Karbowski03 Jul 2021 · 22:49