Anglicy zrewanżowali się Belgom za porażki na mundialu. Przypadkowy gol Mounta zdecydował o wyniku [WIDEO]

Reprezentacja Anglii pokonała Belgię 2:1 w hicie 3. kolejki Ligi Narodów. Podopieczni Garetha Southgate'a zrewanżowali się rywalom za dwie porażki na mundialu w Rosji. Na gola Romelu Lukaku odpowiedzieli trafieniami Marcusa Rashforda oraz Masona Mounta.
Reprezentacja Anglii początku Ligi Narodów nie mogła uznać za udany, bo z trudem pokonała Islandię i bezbramkowo zremisowała z Danią. Na Wembley Wyspiarze chcieli zrewanżować się Belgom za porażki sprzed dwóch lat, ale spotkania nie zaczęli dobrze.
W 11. minucie goście trafili do siatki. Carrasco nie cieszył się jednak z gola zbyt długo, bo arbiter boczny podniósł chorągiewkę do góry ze względu na spalonego Thomasa Meuniera. Cztery minuty później Eric Dier faulował w polu karnym Romelu Lukaku, a sędzia wskazał na jedenasty metr.
Przydała się zresztą pomoc systemu VAR, bo początkowo rozjemca tego meczu nie dostrzegł faulu. Do piłki podszedł sam poszkodowany i bez problemu wykorzystał tę okazję.
Simon Mignolet przez długi czas praktycznie nie miał pracy, lecz w 39. minucie musiał skapitulować. Arbiter odgwizdał kolejny rzut karny po faulu Meuniera na Hendersonie, a z jedenastu metrów nie pomylił się Marcus Rashford.
Jeszcze przed przerwą prowadzenie gościom mógł dać Carrasco, ale nie wykorzystał tej okazji. Ostatecznie o wszystkim przesądził nieco kuriozalny gol. Na uderzenie z kilkunastu metrów zdecydował się Mason Mount, a piłka odbiła się od Toby'ego Alderweirelda i kompletnie zmyliła Mignoleta.
Belgowie mogli wywalczyć na terenie rywala co najmniej punkt, gdyby nie nieskuteczność Carrasco. Zawodnik gości w 72. minucie zmarnował genialne podanie Kevina De Bruyne i posłał piłkę obok słupka.
W końcówce podopieczni Roberto Martineza mocno się odsłonili, przez co Anglicy mieli na boisku sporo miejsca. Dobrych sytuacji do podwyższenia rezultatu nie wykorzystali jednak Kane oraz Rashord i ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem 2:1 dla gospodarzy. Dzięki temu Wyspiarze zostali nowymi liderami swojej grupy.
Maciej Pietrasik11 Oct 2020 · 19:51