Ansu Fati jak "czarny uliczny sprzedawca". Ostra reakcja Griezmanna i FC Barcelony na słowa dziennikarza

Ansu Fati jak "czarny uliczny sprzedawca". Skandaliczne słowa dziennikarza, ostra reakcja klubu i Griezmanna
Cordon Press / PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 22 paź 2020 | 07:40
We wtorek FC Barcelona wygrała 5:1 z węgierskim Ferencvarosem na inaugurację Ligi Mistrzów. Autorem jednego z goli był Ansu Fati. 17-latek zebrał bardzo dobre recenzje za swój występ, ale hiszpański dziennik "ABC" w pomeczowym komentarzu posunął się o krok za daleko. Teraz dziennikarz pisma, Salvador Sostres, odpowie za rasistowski atak.
Ansu Fati zapisał się w historii Champions League jako pierwszy piłkarz, który jeszcze przed 18. urodzinami zdobył dwa gole w tych rozgrywkach. Zachwyceni 17-latkiem są eksperci i dziennikarze, ale jeden z nich posunął się o krok za daleko.
Salvador Sostres z hiszpańskiego pisma "ABC" nieco przesadził z porównaniem, użytym w swoim tekście. Porównał Ansu Fatiego do... czarnych sprzedawców ulicznych, robiących nielegalne interesy na ulicach Barcelony.
- Ansu Fati podczas biegu ma coś podobnego do gazeli. Wygląda jak młody czarny sprzedawca uliczny - taki, jakiego można było zobaczyć biegnącego główną aleją Barcelony, gdy gonili go policjanci - napisał Sostres.
- Pocztówki przedstawiające dżunglę w środku miasta. Teraz to już się nie zdarza ze względu na Adę Colau, burmistrz Barcelony. Przestępcami są policjanci, a nie sprzedawcy, którzy nie muszą już szybko uciekać. To prawda, że bez turystów ich biznes się psuje - dodał.
Na te słowa ostro zareagowały osoby związane z FC Barceloną. Klub zapowiedział podjęcie kroków prawnych wobec dziennikarza ze względu na rasistowski atak. Głos w mediach społecznościowych zabrał z kolei Antoine Griezmann.
- Ansu to wyjątkowe dziecko, które jak każdy człowiek zasługuje na szacunek. Nie dla rasizmu i nie dla złego wychowania - napisał Francuz, cytując tekst Sostresa.
Źródło: ABC/Twitter

Tabela ligowa - La Liga

1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

600 PLN

Nowy pakiet startowy w Betfan! m.in. trzy zakłady bez ryzyka na 600 PLN łącznie

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN

Dyskusja 116

23 paź 2020 | 17:56
0
Czarny zostanie czarny nawet jak milion bialych bedzie twierdzic inaczej. I nie ma w tym rasizmu, po prostu nie kazdy sie rodzi normalny.
23 paź 2020 | 17:00
0
Widać po wpisach ile w Polsce jest jeszcze rasistów. Ale nazwij Polskę rasistowską to wielki krzyk, że my qrwa tacy niby tolerancyjni od wieków. Chuuuja tolerancyjnie. Większość to banda troglodytów, bez szkoły, nigdzie to qrwa nie wyjechało poza swoje pipidówy i głosuje na idiotów takiej samej maści jak oni
23 paź 2020 | 19:16
(Edytowany)
Weź już zamknij mordę trollu. Wystarczy wejść w twój profil i sprawdzić ostatnie komentarze. Dziwię się, że jeszcze masz tu konto.
0
Weź już zamknij mordę trollu. Wystarczy wejść w twój profil i sprawdzić ostatnie komentarze, żeby się zorientować żeś pojeb. Dziwię się, że jeszcze masz tu konto.
23 paź 2020 | 20:42
0
Dziwisz się bo jesteś prostym, mało rozgarniętym polaczkiem
24 paź 2020 | 19:53
(Edytowany)
szowinizm100%
Powiedz co wykładasz na UW? Bo tak pierdzisz gdzies tutaj.
Oczywisciwe w formie żartu zadaje to pytanie. Nie wierze żebyś skończył średnia szkole.

Pozatym, tak logicznie rzecz ujmując...
Powiedz jaka jest przyczyna tego, ze taka masa ludzi ucieka dziesiątkami lat odkąd jezdza samochody od siebie z mądrej i przyjaznej i pracowitej Afryki do zakompleksionej i rasistowskiej Europy, am Północnej do białych nierobów? Nawet ostatnio z RPA zaczęli uciekac.
0
szowinizm100%
Powiedz co wykładasz na UW? Bo tak pierdzisz gdzies tutaj.
Oczywisciwe w formie żartu zadaje to pytanie. Nie wierze żebyś skończył średnia szkole.

Poza tym, tak logicznie rzecz ujmując...
Powiedz jaka jest przyczyna tego, ze taka masa ludzi ucieka dziesiątkami lat odkąd jezdza samochody od siebie z mądrej i przyjaznej i pracowitej Afryki i Azji do zakompleksionej i rasistowskiej Europy, am Północnej do białych nierobów? Nawet ostatnio z RPA zaczęli uciekac.
23 paź 2020 | 16:51
0
Jebać rasitsowskie qrwy maczetami! To najgorsze ścierwo i pomiot stąpający po Matce Ziemi
24 paź 2020 | 20:00
0
maczety, rabunek, masowa zbrodnia
Dac przykłady?
23 paź 2020 | 13:42
(Edytowany)
Analogiczne, ciekawe czy było by takie oburzenie gdyby nazwano go białym ulicznym sprzedawcą lub żółtym...świat wariuje
0
Analogiczne, ciekawe czy było by takie oburzenie gdyby nazwano go białym ulicznym sprzedawcą lub żółtym...świat wariuje
23 paź 2020 | 16:53
0
A dlaczego miałoby go nie być rasizm to rasizm. Trzeba wypalać rozgrzanym żelazem. Piszesz takie pierdoły sam z siebie? twoim zdaniem świat wariuje bo walczy z rasizmem? Jebnij się w pusty łeb
24 paź 2020 | 20:02
0
Zacznij u siebie wypalać.
Taka moja propozycja.
Na przykład w republice Mali
23 paź 2020 | 02:26
(Edytowany)
Pytanie: skąd takie porównanie? Wzięło się z niczego? Albo nich nikt nie odpowiada po zapewne odpowiedź na tak postawione pytanie podpada pod rasizm. Prawda niezgodna z poprawnością polityczną to kłamstwo i przestępstwo.
0
Pytanie: skąd takie porównanie? Wzięło się z niczego? Albo nich nikt nie odpowiada po zapewne odpowiedź na tak postawione pytanie podpada pod rasizm. Prawda niezgodna z poprawnością polityczną to kłamstwo i przestępstwo. A mimo zaklinania rzeczywistości dzielnice zamieszkane przez czarnoskórych w każdym większym mieście w Europie to nie są miejsca gdzie samotny biały chciałby wylądować w dzień, nie mówiąc już o nocy.
22 paź 2020 | 16:51
(Edytowany)
Może jeszcze za naszego życia uda się skolonizować Marsa. Trzeba spadać z tej planety, gdzie triumfuje jakaś pokrętna poprawność polityczna.
0
Może jeszcze za naszego życia uda się skolonizować Marsa. Trzeba spadać z tej planety, gdzie triumfuje jakaś pokrętna poprawność polityczna. Czego nie powiesz to źle i trzeba zrobić z tego aferę, ciągnąć gościa do sądu. Przeprosił? Przeprosił. I sprawa powinna się na tym zakończyć.
23 paź 2020 | 16:54
0
Debil z ciebie. Leć na Marsa jednego kretyna mniej. Też ci nie przeszkadzają dowcipy o Polakach? Też poprawność polityczna boli?
23 paź 2020 | 19:10
(Edytowany)
Kto tu jest debilem to już użytkownicy ocenili. Nie, nie przeszkadzają mi dowcipy o Polakach, a niektóre nawet śmieszą. Dla kogoś z tak zamkniętą kopułą to szok co?
0
Kto tu jest debilem to już użytkownicy ocenili. Nie, nie przeszkadzają mi dowcipy o Polakach, a niektóre nawet śmieszą. Dla kogoś z tak zamkniętą bańką (bo głowy to ty nie masz) to szok co?
23 paź 2020 | 20:41
0
Mnie też śmieszą. Szczególnie to: dlaczego Jezus nie urodził się w Polsce? Bo ze zwierzętami już się w życiu naprzebywał w stajence. Fajne, nie?:))))
23 paź 2020 | 20:43
0
takie 3,5 bo oklepane
23 paź 2020 | 20:53
0
I widzisz palancie, właśnie udowodniłeś swoją pustotę bo ten kawal wymyśliłem na poczekaniu. Ładny się ciebie kłamczuszek. Pewnie wyborca PISu i Pinokia Morawieckiego. Kłamstwo masz we krwi jak każdy polaczek
23 paź 2020 | 21:05
(Edytowany)
Kontekst jest oklepany dzbanie. Porównania człowieka do zwierząt w żartach to już w Mezopotamii było grane. No niestety i w moich preferencjach politycznych również strzał kulą w płot. PiS jest niebezpieczną ideologią, a inne partie są tylko trochę mniej szkodliwe.
0
Kontekst jest oklepany dzbanie. Porównania człowieka do zwierząt w żartach to już w Mezopotamii było grane. No niestety i w moich preferencjach politycznych również strzał kulą w płot. pis jest niebezpieczną ideologią, a inne partie są tylko trochę mniej szkodliwe.
22 paź 2020 | 14:25
0
A gdyby jakiś Bild napisał: Lewandowski uciekał obrońcom niczym polski złodziej, czmychający przed policją ulicami Berlina? Fati został obrażony dokładnie w taki sposób. Osoby, które w oburzeniu na słowa o Fatim widzą"lewactwo", nagle same byłyby oburzone, ale byłoby to oburzenie patriotyczne i prawilne. Taka jest właśnie rasistowska moralność Kalego - obrażać czarnego nie ma problemu, co innego obrażać Polaka... już widzę co tu by się działo...
22 paź 2020 | 16:52
0
Warto też dodać, że gdy obrażają białych to leci to jak woda przez palce. Ale obrazić czarnego to już jest dramat, tragedia, katastrofa. Kroki prawne, sądy, lincz social media. Żyjemy w czasach, gdzie rasizm działa tylko w jedną stronę.
22 paź 2020 | 21:58
0
Wutas_Kesoły, podaj jakiś przykład, gdy obrażano białych i przeleciało jak woda przez palce, chętnie podyskutuję, ale takie ogólne twierdzenie jest mocno naciągane. Oczywiście rasizm działa we wszystkie strony i każdy trzeba tępić
23 paź 2020 | 08:24
(Edytowany)
Co ty chciałbyś tutaj tępić?
Czy ktoś ze względu na kolor skóry zmuszał go do niewolniczej pracy za 200 tysi euro tygodniowo?
A może ze względu na kolor skóry nie pozwolono mu tych 200 tysi wydać w restauracji?
Nie! Po prostu ktoś napisał, że jest czarny. A jaki jest? Żółty, biały a może zielony? Nie, jest czarny? Jeżeli się tego wstydzi to sam dla siebie jest rasistą.
Przecież gdyby napisał o Griezmannie, że uciekał jak biały sprzedawca nikt by się nie obraził.
0
Co Ty chciałbyś tutaj tępić?
Czy ktoś ze względu na kolor skóry zmuszał go do niewolniczej pracy za 200 tysi euro tygodniowo?
A może ze względu na kolor skóry nie pozwolono mu tych 200 tysi wydać w restauracji?
Nie! Po prostu ktoś napisał, że jest czarny. A jaki jest? Żółty, biały a może zielony? Nie, jest czarny? Jeżeli się tego wstydzi to sam dla siebie jest rasistą.
Przecież gdyby napisał o Griezmannie, że uciekał jak biały sprzedawca nikt by się nie obraził.
23 paź 2020 | 18:12
0
Ale jesteś pierdolnięty. Tu nie chodzi, że nazwali czarnym, debilu. Chciałbyś być nazwany białym zapitym, oszczańcem z Polski? Porównywanie czarnego do gazeli jako zwierzęcia to nic takiego? Myślisz, że jesteś anonimowy? A wiesz, że jeśli zgłoszę to do Prokuratury to meczyki muszą ujawnić twoją tożsamość. Taki cwany jesteś?
23 paź 2020 | 23:51
0
A co myślisz łajzo o porównaniu białego piłkarza do gazeli? Dzisiaj w meczu Leeds - Aston Villa Klich gonił Barcleya niczym gazela przez pół boiska? Jeżeli uważasz ten komentarz za rasistowski, a mnie za rasistę to masz bardzo poważny niedorozwój umysłowy.
24 paź 2020 | 00:24
0
Ty qrwa ciężki idioto! A gazele mieszkają w Polsce? A jakby go nazwał szympansem gdzie wiadomo, że w stosunku do czarnych zwyrole na trybunach naśladują małpy to jest OK? Taki tępy jesteś czy tak sprytnie próbujesz odwrócić kota ogonem? I nie chodzi w przypadku Fatiego o gazele a o porównanie do przestępcy i stawianie znaku równości pomiędzy przestępcą właśnie a kolorem skóry. Prościej się debilu nie da ci wytłumaczyć chociaż i tu nie złapiesz wątku, wsioku
24 paź 2020 | 16:30
0
A nazwał go szympansem? Nie kompromituj się pajacu. Jeśli myślisz śmieciu, że jesteś w stanie mnie obrazić, to jesteś w błędzie. Weź lepiej leki i odpocznij. A prokuraturą nie strasz, bo się zesrasz. Prokurator mógłby mieć sporo roboty z twoimi wypocinami tylko, że takich łachmytów jak ty ma głęboko w dupie:-).
24 paź 2020 | 18:05
0
A jaka jest różnica, ciężki idiota z wrodzonym kalectwem umysłowy, między gazelą a szympansem. Porównał go do zwierząt i mało tego przestępców, polski zapijaczony kundlu co w domowym zaciszu żonę maltretuje by potem jeszcze nachlany w niedzielę iść służyć do mszy pedofilom
24 paź 2020 | 22:00
(Edytowany)
Najwyraźniej z kimś mnie pomyliłeś, łajzo.
0
Najwyraźniej z kimś mnie pomyliłeś, łajzo. Chyba z kimś ze swoich bliskich.
23 paź 2020 | 21:23
0
Nadinterpretujesz, napisałem, że każdy rasizm należy tępić, tzn czy to w stosunku do czarnych, białych czy w kropki bordo. I dobrze wiesz, że nie chodzi o to, że został nazwany czarnym, tylko został porównany do przestępcy przez skojarzenie z kolorem skóry.
24 paź 2020 | 00:21
0
Te debile tego nie rozumieją ale jak nas w Niemczech etykietują złodziejami i pijakami albo nie daj Boże piszą o polskich obozach koncentracyjnych to oburzenia kurwaaa na cały świat
23 paź 2020 | 16:55
0
Głupi jesteś jak but z prawej nogi i nic tego nie zmieni
23 paź 2020 | 17:03
0
Głupi są ludzie, którzy nie mieli styczności z np. czarnymi i stają w ich obronie, często nie mając przeglądu różnych ytuacji. Ja spędziłem wiele lat za granicą i miałem do czynienia z wieloma historiami. Ale nie zamierzam tego tutaj poruszać, bo takie jednostki jak ty mają zbyt płytkie myślenie.
22 paź 2020 | 20:23
0
Tak został obrażony ale to nie rasizm.
22 paź 2020 | 21:48
0
Guzowaty, to oczywisty rasizm. Obraźliwe porównanie zostało użyte wyraźnie w kontekście koloru jego skóry. Tak samo jak w moim przykładzie z Lewym, porównanie do polskiego złodzieja ze względu na to, że jest Polakiem; to byłaby ksenofobia czyli to samo co rasizm. W obydwu przypadkach to już nie jest zwykłe chamstwo, bo jest nacechowane pogardą do człowieka z powodu jego koloru skóry/narodowości. Gdyby ktoś Ciebie nazwał polską świnią albo śmierdzącym polaczkiem, to też nie widziałbyś w tym ksenofobii?
23 paź 2020 | 10:06
0
Słabe porównanie. Nie napisał że jest „śmierdzącym czarnuchem” albo „czarną małpą” co byłoby oczywiście godne potępienia. Napisał jedynie, że jest czarny jak uciekający sprzedawca. To tak jakby o Tobie ktoś napisał że jesteś po prostu Polakiem „jak ktoś tam”. Obraził byś się? Albo że jesteś biały „jak coś tam”. Pewnie też byś się nie obraził.
Coś Ci opowiem.
Mam przyjaciela. Jest Romem. Spotkałem go kiedyś będąc w towarzystwie innych osób. W pewnym momencie mój przyjaciel mówi:
„....bo wiecie my Cyganie ....” itd.
Na co jedna pani:
„Wy nie jesteście Cyganie, jesteście Romowie!”
Na co on szczerze się roześmiał i mówi:
„Spokojnie, my jesteśmy Cyganie.”
Pani nie dawała za wygraną:
„Nie, Romowie.”
Wtedy roześmiali się już wszyscy.
Niezłe jaja, nie sądzisz?
23 paź 2020 | 21:40
0
@pawel2505, adekwatne porównanie:) Fati został porównany do przestępcy z akcentem na kolor skóry, ja też "porównałem" Lewego do przestępcy z akcentem na narodowość. Czym się różni pogarda do człowieka ze względu na kolor skóry i ze względu na narodowość? Doskonale wiesz, że nie chodzi o nazwanie go czarnym, tylko właśnie o to porównanie do ściganego przez policję przestępcy. Nie zaprzeczysz też, że ten tekst o Lewym byłby obraźliwy zarówno wobec niego, jak i Polaków.
Pani, o której piszesz to niezły przykład przesadzonej poprawności politycznej, śmieszna sytuacja, chciała być świętsza od papieża. Nie dajmy się zwariować.
23 paź 2020 | 21:46
0
@pawel2505, taki jeszcze przykład, u mnie w pracy jest jeden czarny i jeśli ktoś np. pyta który to, ludzie tłumaczą mu "ten czarny koleś" (a raczej "black guy" bo to jest w UK), i on to nawet słyszy i nie ma z tym problemu. Czarny to określenie nautralne i w awanturze o Fatiego nie chodzi o nazwanie go czarnym, ale o porównanie do jakiegoś typka handlującego nielegalnym towarem (czyli pasera, przestępce), a jedyne co Fati ma z nim wspólnego i co zostało podkreślone, to czarna skóra.
24 paź 2020 | 16:37
(Edytowany)
Czarna skóra z której powinien być dumny. I być może jest.
0
Czarna skóra z której powinien być dumny i być może jest.
24 paź 2020 | 20:32
0
No i pewnie, że powinien.
23 paź 2020 | 16:41
0
Mowa jest o rasie, a nie o narodowości, co czyni twój przykład złym i nieadekwatnym do sytuacji. Poza tym słowo "złodziej" to obraza dla każdego człowieka, bez znaczenia jest tu narodowość czy rasa. Dodatkowo pomyśl, czy jakby ktoś powiedział "biały uliczny sprzedawca" to myślisz, że też byłby taki szum w mediach? Wątpię.

Reasumując twój przykład jest zły, ale sytuacja z Fatim podpada pod współczesną definicję rasizmu, szkoda tylko, że działa to zazwyczaj w jedną stronę, dla jednej rasy.
23 paź 2020 | 21:56
0
@Czytelnik123, będę się trochę powtarzał, ale Tobie też chcę odpisać. Fati został porównany do czarnego ulicznego handlarza jakimiś lewymi fantami, przestępcy gonionego przez policję. Co ma Fati z nim wspólnego? Otóż nic, oprócz koloru skóry. Ja porównałem Lewego do polskiego złodzieja, też przestępcy gonionego przez policję. Co ma Lewy z nim wspólnego? Otóż nic, oprócz narodowości.

Druga kwestia to różnica pomiędzy rasizmem a szowinizmem na tle narodowościowym. Różnica jest bardzo subtelna, a moim zdaniem nie ma jej wcale, bo czym się różni nienawiść czy pogarda do wszystkich ludzi o czarnym kolorze skóry od nienawiści do wszystkich ludzi narodowości polskiej? Niczym, oprócz adresata tej nienawiści.
23 paź 2020 | 16:56
0
Nie ma sensu z nimi dyskutować. Debile tego nie rozumieją. Płonne twe nadzieje, bracie
23 paź 2020 | 21:31
(Edytowany)
On nie użył żadnego obraźliwego słowa a Ty tak.
0
On nie użył żadnego obraźliwego słowa a Ty tak! Ty chyba nie czytałeś tego co on napisał - on nie użył słowa złodziej ale sprzedawca! Nie nazwał go świnią ani czarnuchem. O czym ty wogóle piszesz? Może faktycznie czarni sprzedawcy biegają najszybciej? Może biali bigają zazwyczaj wolniej? Widzę, że na siłę próbujesz przekonać szczególnie siebie, że masz rację. Żal mi takich ludzi, którzy wszędzie szukają pretekstu do bycia ofiarą. Twój argument, że mowa tutaj o rasie a nie narodowości też nie jest trafiony. Wcześniej mówisz, że to w sumie taka sama obraza:D Szkoda mojego czasu może kiedyś zrozumiesz, że nie każdy tak jak ty czuje się ofiarą:D
23 paź 2020 | 22:27
0
@guzowaty, poluzuj pampersa i się tak nie emocjonuj. Nie będę dyskutował na takim poziomie, więc jak chcesz wiedzieć więcej, poczytaj to, co napisałem przed chwilą w odpowiedzi na inne posty.
22 paź 2020 | 11:32
0
Szczerze mówiąc, kto był w Barcelonie czy Madrycie to wie co koleś miał na myśli. Sam podobną sytuację widziałem jak z perfumami spier..lali między turystami.
22 paź 2020 | 11:18
0
Czytają wcześniejsze komentarze postaram się wyjaśnić - tutaj nie chodzi o to, że nazwał go "czarnym", tylko, że porównał to do krzywdzącego stereotypu. Nie "czarny bo ma taki kolor skóry", tylko bardziej "czarny jak ten margines społeczny który łamie prawo i żyje na ulicy".
22 paź 2020 | 11:07
0
Dziennikarz i nie był świadom, że za takie porównanie może obudzić lewactwo?
22 paź 2020 | 13:59
0
pokolenie Bosaka nie pamięta, że "lewactwo" walczyło również z panującą na zachodzie opinią, że każdy Polak to złodziej i pijak. jeśli turpuś bycie pijakiem i złodziejem nie jest dla ciebie powodem do dumy, to podziękuj "lewactwu"
22 paź 2020 | 14:11
(Edytowany)
No, tak walczył zachód że faktycznie pełno tam pijaków i złodziei bo przyjmują wszystkich jak leci xD
0
No, tak walczył zachód że faktycznie pełno tam pijaków i złodziei bo przyjmują wszystkich jak leci xD A jak to niby walczyli powiedz mi bo nie wiem.
22 paź 2020 | 22:39
0
o w mordę, przez chwilę się łudziłem, że pokolenie bosaka i jkm jeszcze przejawia jakieś objawy inteligencji... ale się pomyliłem...
22 paź 2020 | 22:51
0
O, jaki samozwańczy inteligent się znalazł. Pewnie dzięki twojemu najmądrzejszemu pokoleniu mamy teraz w polsce raj dziadku 😂
22 paź 2020 | 23:02
0
niestety, guru twojego JKM i Bosaka - niejaki Balcerowicz, sprywatyzował zyski i znacjonalizował koszta, abyś miał raj... nie masz? chcesz powiedzieć, że JKM i Bosak się mylą?!
23 paź 2020 | 16:58
0
A no w tai kretynie, że np irlandzkie związki zawodowe SIPTU darły japę i doprowadziły do tego, że Polacy nie zarabiają mniej niż Irlandczycy. Mało ci, idioto?
23 paź 2020 | 17:09
0
No musieli im dać tyle samo, żeby taki lump jak ty nie kradł i nie wyrabiał złej opinii reszcie Polaków 😂
23 paź 2020 | 18:09
0
Lumpem to jest twój stary, że takie gówno spłodził pomiocie. Gówniarzu w dupie byłeś i gówno widziałeś. ty wyrabiasz właśnie opinie reszcie Polaków jako śmieć rasistowski. Z takim ścierwem to od razu do gazu
23 paź 2020 | 20:43
0
Ratunku ! jakieś lewackie pomioty mnie atakują xD
23 paź 2020 | 20:56
0
Jak masz przywidzenia to idź to lekarza psychiatry
23 paź 2020 | 21:18
0
Mój psychiatra jest czarny i pyta się czy mu blak lajf maters zrobisz z połykiem , bo jak nie to jjsteś rasista xd
23 paź 2020 | 22:51
0
To mu zrób jak ci składa takie propozycje. Nie obchodzą mnie twoje prawackie fantazje
22 paź 2020 | 10:47
0
Każdy pierdoli zawsze to samo że przecież jest czarny więc w czym problem.
No kurwa nie w tym problem że jest czarny, problem w tym że ten fakt jest podkreślany tak jakby miał specjalne znaczenie, przez co oczywiście nasuwają się podteksty rasistowskie, chyba nie chcecie mi powiedzieć że IQ wam nie starczy żeby to zakumać. Zresztą, wytłumacz białemu polakkowi rasizm skoro go nie zaznał...
22 paź 2020 | 11:07
0
Rasizmu skórnego nie, ale narodowościowego aż nadto.
22 paź 2020 | 10:21
0
A Griezmann to biały piekarz ??
Parodia
22 paź 2020 | 11:22
0
Pewnie syn młynarza. Escalando.
22 paź 2020 | 10:17
0
Sam widziałem jak mają te towary na takich kocach, jak tylko widzą policję zawijają je w rulon i ogień za winkiel... To lisy przebiegłe
22 paź 2020 | 10:05
0
W pierwszej kolejności chciałbym usłyszeć co o tym sądzi sam Ansu. Zabawne jest to, że często jest tak, że adresat rasistowskich tekstów ma na nie wywalone lub traktuje jako żart a całe otoczenie wokół grzmi i mówi co on powinien czuć. Przez to dochodzi już do takich paradoksów jak jakiś czas temu w Manchesterze gdzie czarnoskóremu piłkarzowi urodziło się dziecko a jego kumpel pod gratulacjami dodał kreskówkową grafikę z murzynkiem niczym z jakiegoś dzikiego plemienia. Tamten tylko się zaśmiał a całe otoczenie już trąbiło o skandalu i mowie nienawiści. Tutaj również dopóki sam Ansu Fati nie odniesie się do tych słów to nie powinno być o niczym mowy. Paranoja i tyle.
22 paź 2020 | 14:08
0
O! I to jest głos rozsądku :)
22 paź 2020 | 10:04
0
Czarne jest czarne, a białe jest białe, ale to pierwsze kwalifikuje się pod rasizm według inwalidów umysłowych. Żyjemy w ciekawych czasach.
22 paź 2020 | 10:00
0
No ale przecież on jest czarny, więc gdzie tu rasizm? Gdyby porównał białego do czarnego, to byłby rasizm, gdyby porównał czarnego do małpy, to byłby rasizm, no ale teraz? W tej Barcelonie to na prawdę są coraz głupsi...
22 paź 2020 | 09:40
0
To co miał powiedzieć? Że on nie jest czarny? Jak ktoś o mnie powie że jestem biały to też jest rasistą i mogę podjąć kroki prawne? To już jest paranoja
22 paź 2020 | 15:15
0
Alboinie, przypominasz mi tych bezdomnych ze Wschodu Europy, co pałętają się po ulicach Londynu z piwem w jednej ręce i petem znalezionym pod śmietnikiem w drugiej, często z kupą w majtkach.
23 paź 2020 | 13:01
0
Jesteś głupi? Co rasistowskiego widzisz w swoim głupim komentarzu? Poza tym Londyn to raczej widziałeś tylko w telewizorze.22 paź 2020 | 09:38
0
Spalą go na stosie czy ukamienują?
22 paź 2020 | 11:28
0
Aż tak daleko bym się nie posuwał. Publiczna chłosta powinna być wystarczająca.
22 paź 2020 | 09:29
0
Pojebani jesteście z tym niby rasizmem, gościu tego nie powiedział żeby podkreślić, że on jest murzynem, tylko to była przenośnia, a nawet jakby to co że by powiedział że jest czarny, mówił prawde.
Niech to lewactwo skończy wreszcie sie kompromitować
22 paź 2020 | 09:27
0
Wszystkim dzbanom broniącym tego dziennikarza i jego świetnej metafory polecam dla uświadomienia w czym problem taką zabawę: zamieniamy Ansu na Lewandowskiego a dziennikarza hiszpańskiego na Niemca i wyobrażamy sobie taki cytat: Lewandowski uciekł (tu nazwisko dowolnego niemieckiego obrońcy) niczym polski złodziej samochodów przed niemiecką policją.
Cytowany artykuł to skandal i zamierzona prowokacja.
22 paź 2020 | 11:08
0
Szkoda tłumaczyć ludziom, którzy mają pecha do myślenia. Oni i tak tego nie ogarną.
22 paź 2020 | 20:22
0
Chyba Ty masz problemy z myśleniem. Treść jest kontrowersyjna - TAK. Treść jest rasistowska - NIE - 100% handlarzy uciekających na Ra Lambli to czarnoskórzy. Po drugie raczej nikt ze znanych osób nie broni antypolonijnych wpisów. Nie mówiąc o piłakrzach. Na pewno broniłeś Peszki kiedy pisali, że jest pijakiem:)
23 paź 2020 | 13:17
0
To nie jest to samo. Czy protestowałbyś przeciwko temu, że Lewandowskiego łączy narodowość ze złodziejem samochodów? Raczej nie. Protestowałbyś przeciwko utożsamianiu Polaków ze złodziejami samochodów. W tym całym zamieszaniu nikt nie protestuje przeciwko utożsamianiu czarnych lub jak wolisz „afroamerykanów” często urodzonych i wychowanych w Europie, których rodzice nierzadko na oczy nie widzieli ani Afryki ani Ameryki z uciekającymi przed policją sprzedawcami. Tu chodzi o „wytknięcie” Fatiemu jego koloru skóry z którego powinien i być może nawet jest dumny.

Tabela ligowa - La Liga

1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

600 PLN

Nowy pakiet startowy w Betfan! m.in. trzy zakłady bez ryzyka na 600 PLN łącznie

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

584 PLN

Freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę dla nowych graczy z Meczyki.pl + cashback 500 PLN + bonus 50 PLN