Antybohater finału Ligi Mistrzów klubowym kolegą Krzysztofa Piątka? Loris Karius przymierzany do Herthy Berlin

Antybohater finału Ligi Mistrzów klubowym kolegą Krzysztofa Piątka? Loris Karius przymierzany do Herthy Berlin
katatonia82 / Shutterstock.com
Autor: Maciej Pietrasik 27 mar 2020 | 22:39
"Sport Bild" uważa, że Loris Karius może latem zasilić szeregi Herthy Berlin. Niemiecki bramkarz nie spisuje się najlepiej w drużynie Besiktasu, do której jest wypożyczony z Liverpoolu. W drużynie z Berlina także mają spore problemy z golkiperami. Być może powrót do Niemiec sprawiłby, że antybohater finału Ligi Mistrzów sprzed półtora roku wróci do dobrej dyspozycji.
Loris Karius chyba do końca kariery zostanie zapamiętany przede wszystkim z występu w finale Ligi Mistrzów w sezonie 2017/2018. W Kijowie popełnił dwa ogromne błędy i to głównie za jego sprawą Liverpool przegrał mecz o tytuł z Realem Madryt. Niemiecki bramkarz do tej pory nie doszedł tak naprawdę do siebie po tym spotkaniu.
Trzy miesiące po pamiętnym starciu z Realem Karius został wypożyczony na dwa lata do Besiktasu Stambuł. W Turcji także nie spisuje się jednak najlepiej i wszystko wskazuje na to, że jego obecny zespół nie zdecyduje się na wykupienie go z Liverpoolu. W ekipie "The Reds" Karius także nie ma już przyszłości.
Jego kontrakt z Liverpoolem wygasa dopiero w czerwcu 2021 roku, lecz klub nie powinien robić niemieckiemu bramkarzowi problemów z odejściem. "Bild" uważa, że najbardziej prawdopodobny jest powrót Kariusa do Bundesligi. Jego usługami jest podobno zainteresowana Hertha Berlin.
Drużyna, której barwy od stycznia reprezentuje Krzysztof Piątek, ma spore problemy z obsadą bramki. Po wielu latach z Berlina ma odejść Thomas Kraft, bardzo możliwe jest również rozstanie z Rune Jarsteinem. Zdaniem niemieckich dziennikarzy w stolicy są przekonani, że przyjście Kariusa może rozwiązać te kłopoty.
Źródło: Sport Bild/Sport.pl