Argentyna i Urugwaj wygrywają na początek eliminacji do mundialu. Gole Leo Messiego i Luisa Suareza [WIDEO]

W Ameryce Południowej rozpoczęły się już eliminacje do mistrzostw świata w 2022 roku. Wygraną na inaugurację zaliczyła reprezentacja Argentyny. Urugwaj pokonał z kolei 2:1 Chile. Do siatki trafiali między innymi Leo Messi oraz Luis Suarez.
W Europie eliminacje do najbliższego mundialu rozpoczną się dopiero w przyszłym roku, ale w Ameryce Południowej walka o miejsce na zawodach w Katarze rozpoczęła się już minionej nocy polskiego czasu. Awans wywalczą cztery z dziesięciu zespołów, a piąty znajdzie się w barażach.
Cenne trzy punkty na początek eliminacji zgarnął Urugwaj. Podopieczni Oscara Tabareza wygrali na własnym boisku 2:1 z Chile. W pierwszej połowie wynik otworzył Luis Suarez. Doświadczony snajper wykorzystał rzut karny.
W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Alexis Sanchez. Na niewiele się to jednak zdało, bo w doliczonym czasie gry zwycięstwo gospodarzom zapewnił Maxi Gomez. Kibice zwracają uwagę na zachowanie Suareza po tej bramce, który w bardzo wymowny sposób manifestował swoją radość.
Trzy punkty zgarnęli także reprezentanci Argentyny, pokonując u siebie 1:0 Ekwador. O wszystkim zdecydowała akcja z pierwszego kwadransa, gdy Leo Messi zagrał do Lucasa Ocamposa, a ten był faulowany w polu karnym.
Arbiter wskazał na jedenasty metr, a do piłki podszedł gwiazdor FC Barcelony. Bramkarz wyczuł jego intencje, lecz nie zdołał skutecznie interweniować.
Rezultat 1:0 utrzymał się do samego końca spotkania. Ekwdorczycy nie byli w stanie w ogóle zagrozić bramce strzeżonej przez Armaniego. W całym meczu nie oddali nawet celnego strzału.
Najwięcej bramek padło w starciu Paragwaju z Peru. Goście zaczęli strzelanie w 52. minucie, gdy do siatki trafił Andre Carillo. Później dubletem po stronie Paragwajczyków odpowiedział Angel Romero.
Ostatnie słowo należało jednak do Carillo, który w 85. minucie doprowadził do remisu 2:2. W efekcie obie drużyny podzieliły się punktami.