Argentyna lepsza od Brazylii! Piękny lob na wagę wygranej w Copa America [WIDEO]

Argentyna wygrała Copa America! "Albicelestes" w finałowym spotkaniu pokonali Brazylię. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 (1:0).
W finale Copa America doszło do piłkarskiego klasyku. Zmierzyły się w nim reprezentacje Brazylii i Argentyny. Oczy kibiców były skierowane na największe gwiazdy obu drużyn. Na boisku od pierwszej minuty pojawili się Neymar i Leo Messi.
Mecz na Maracanie nie był wielkim widowiskiem. Argentyna objęła prowadzenie w 22. minucie. Wówczas Rodrigo De Paul, posłał kapitalną piłkę w kierunku Angela Di Marii, a ten pięknym lobem pokonał Edersona, który wyszedł z bramki, by ratować sytuację.
Brazylia ruszyła do odrabiania strat, ale nie była w stanie dopiąć swego. W 53. minucie Richarlison trafił do siatki, ale sędziowie wyłapali pozycję spaloną. Po chwili Brazylijczyk znów stanął przed szansą, ale Emiliano Martinez był na posterunku.
Tuż przed końcem Messi mógł podwyższyć prowadzenie. W kluczowym momencie jednak źle przyjął piłkę i zmarnował znakomite prostopadłe zagranie od De Paula.
Ostatecznie Argentyna dowiozła korzystny wynik do końca. "Albicelestes" po raz piętnasty wygrali Copa America. Tym samym wyrównali rekord Urugwaju.
Daniel Makarewicz11 Jul 2021 · 07:00