Argentyna wykorzystała bierność Kataru i zainkasowała trzy punkty. Fatalne pudło Messiego [WIDEO]

A.RICARDO/Shutterstock
Reprezentacja Argentyny wygrała 2:0 (1:0) z Katarem i tym samym zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Copa America.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Argentyńczycy przystępowali do rywalizacji z nożem na gardle. Po dwóch kolejkach "Albicelestes" zajmowali czwarte miejsce w grupie i dziś musieli wygrać, by marzyć o awansie do kolejnej fazy turnieju.
Podopieczni Lionela Scaloniego wyszli na prowadzenie już w 4. minucie. Na listę strzelców wpisał się Lautaro Martineza, choć trzeba przyznać, że bramka padła w kuriozalnych okolicznościach.
Argentyna nie porywała jednak swoją grą, dwie okazje miał Aguero, ale był nieskuteczny. Swoje sytuacje stwarzali także piłkarze z Kataru. W 45. minucie Al-Rawi uderzył na bramkę i zabrakło centymetrów do wyrównania.
Na boisku było nerwowo do ostatnich minut spotkania. Argentyna grała bez błysku i nie była w stanie dobić przeciwnika. W 73. minucie Messi fatalnie przestrzelił w niezłej sytuacji.
Impas przełamał w 82. minucie Aguero, który minął obrońców jak tyczki i pewnie umieścił piłkę w siatce.
"Albicelestes" awansowali w ten sposób z czwartej na drugą lokatę i zagrają w ćwierćfinale. Przeciwnikiem dwukrotnych mistrzów świata będzie Wenezuela.
W drugim meczu grupy "B" Kolumbia pokonała Paragwaj 1:0. Na Arena Fonte Nova w Salvadorze jedynego gola zdobył kwadrans przed przerwą sprytnym strzałem między nogami bramkarza z ostrego kąta Gustavo Cuellar, któremu asystował Santiago Arias.
"Los Cafeteros" po trzecim zwycięstwie z rzędu wygrali grupę B z kompletem punktów. "Guarani" doznali pierwszej porażki i zakończyli pierwszą fazę turnieju z dwoma "oczkami", co daje im jeszcze szansę na awans.
Daniel Makarewicz23 Jun 2019 · 22:53