Arkadiusz Milik przełamał się w Serie A! Gol Polaka w meczu z Lazio, Juventus wrócił na podium [WIDEO]

Screen z TV
Arkadiusz Milik po ponad miesięcznej przerwie znów trafił do siatki w Serie A. Polak ustalił wynik niedzielnego spotkania z Lazio. Juventus wygrał 3:0 i awansował na podium Serie A.
Podopieczni Massimiliano Allegriego mieli bardzo słaby początek sezonu. Zawiedli też w Lidze Mistrzów, ale na krajowym podwórku ostatnio bardzo trudno ich zatrzymać. Spotkanie z Lazio było tego najlepszym dowodem.
Gospodarze od początku przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. W 11. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Fagioli. Jego strzał z problemami zatrzymał Provedel.
Wojciech Szczęsny był w pierwszej połowie praktycznie bezrobotny. Z przodu pokazywał się Arkadiusz Milik, choć brakowało mu klarownych sytuacji podbramkowych. Juventus naciskał, a w 42. minucie wyszedł na prowadzenie.
W środku pola piłkę przechwycił Adrien Rabiot. Posłał prostopadłe podanie w kierunku Keana, a ten przelobował bramkarza i dał Juventusowi zasłużone prowadzenie, które utrzymało się do przerwy.
Na początku drugiej części spotkania napastnik "Bianconerich" podwyższył wynik. Tym razem dobił strzał Kosticia. Kilka minut wcześniej znakomitą okazję miał Milik, lecz przegrał pojedynek z Provedelem.
Szczęsny po godzinie rywalizacji został po raz pierwszy poważniej przetestowany, ale poradził sobie ze strzałem Luisa Alberto. Po drugiej stronie boiska bramkarz Lazio bronił uderzenia Keana i Cuadrado.
W 89. minucie ligowe przełamanie zaliczył wreszcie Milik. Z lewej strony do Polaka dograł Federico Chiesa, nasz snajper był niepilnowany w polu karnym i bez problemu pokonał Provedela.
Ostatecznie Juventus wygrał więc 3:0 i awansował na trzecie miejsce w tabeli włoskiej Serie A. Podopieczni Massimiliano Allegriego wyprzedzili właśnie dzisiejszych rywali.