Arkadiusz Milik z golem w Lidze Europy! Polak dał zwycięstwo swojej drużynie [WIDEO]

Screen z Twittera
Arkadiusz Milik trafił do siatki w czwartkowym spotkaniu Olympique'u Marstlia z Lokomotiwem Moskwa w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Polak otworzył wynik meczu w 35. minucie.
27-latek wciąż nie wrócił do pełni formy po kontuzji kolana, z którą borykał się od końcówki poprzedniego sezonu. Ostatnio w Ligue 1 zaczynał kolejne mecze na ławce rezerwowych.
O ile w krajowych rozgrywkach postawa Milika pozostawiała wiele do życzenia, to zdecydowanie lepiej wiodło mu się na arenie międzynarodowej. W Lidze Europy we wcześniejszych meczach zdobył trzy bramki.
W czwartek wyszedł w podstawowym składzie na starcie z Lokomotiwem Moskwa. W drużynie gości na murawie pojawił się inny z reprezentantów Polski, Maciej Rybus.
To snajper Olympique Marsylia miał jednak większe powody do radości w pierwszej części spotkania. Od początku był aktywny, próbował między innymi strzału z przewrotki, ale dopiął swego w innej sytuacji, w 35. minucie.
Wówczas Francuzi mieli rzut rożny, z którego dośrodkowywał Cengiz Under. Milik urwał się obrońcom w polu karnym, uprzedził też wychodzącego do piłki bramkarza i wpakował futbolówkę do siatki.
Trafienie Milika okazało się jedynym w całym meczu. Olympique Marsylia wygrał 1:0 i awansował dzięki temu do 1/16 finału Ligi Konferencji. Lokomotiw odpadł natomiast z rywalizacji.
O tym, jak media oceniają grę reprezentanta Polski, piszemy TUTAJ.
Maciej Pietrasik09 Dec 2021 · 21:46