Arsenal krok bliżej mistrzostwa Anglii! Pewne zwycięstwo "Kanonierów", dublet Gabriela Jesusa [WIDEO]

Arsenal wykonał kolejny krok w kierunku mistrzostwa Anglii. Ekipa prowadzona przez Mikela Artetę pokonała Leeds United 4:1.
Mikel Arteta nie mógł dziś skorzystać z usług kontuzjowanego Williama Saliby. Francuza w pierwszym składzie zastąpił Rob Holding, a Jakub Kiwior usiadł na ławce rezerwowych.
Arsenal mógł otworzyć wynik w 11. minucie. Wtedy Gabriel Jesus otrzymał dobrą centrę z lewego skrzydła, jednak po uderzeniu głową przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Reprezentant Brazylii zrehabilitował się w 33. minucie. Środkowy napastnik zamienił rzut karny na gola. Do przerwy liderzy Premier League prowadzili 1:0.
Na początku drugiej połowy "Kanonierzy" zdobyli drugą bramkę. Na listę strzelców wpisał się Ben White.
Arsenal nie zamierzał zwalniać tempa. Trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Gabriel Jesus, który skompletował dublet.
Na kwadrans przed końcem "Pawie" zmniejszyły straty za sprawą trafienia Rasmusa Kristensena. Wynik w 84. minucie ustalił Granit Xhaka, który wykorzystał centrę Martina Odegaarda.
Arsenal wygrał 4:1 i nadal przewodzi ligowej tabeli z ośmioma punktami przewagi nad Manchesterem City. Leeds zajmuje 16. miejsce.
Adam Kłos01 Apr 2023 · 17:55