Arsenal rozbił Newcastle United. Zabójcza druga połowa "Kanonierów"

MDI / Shutterstock
Arsenal Londyn pokonał przed własną publicznością Newcastle United 4:0 (0:0) w drugim niedzielnym meczu 26. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na Emirates Stadium opór gości przełamał dziewięć minut po zmianie stron Pierre-Emerick Aubameyang. Reprezentant Gabonu skutecznie przymierzył głową w długi róg.
Zaledwie trzy minuty później podwyższył uderzeniem po koźle Nicolas Pepe. Iworyjczyk wcześniej zaliczył również asystę. Po świetnie wyprowadzonym kontrataku w ostatniej minucie na listę strzelców wpisał się również Niemiec Mesut Oezil.
Wynik ustalił już w doliczonym czasie gry uderzeniem z kilku metrów Alexandre Lacazette. Francuz wykończył zagranie Pepe, który dołożył drugą asystę w tych zawodach.
"Kanonierzy" po siódmym zwycięstwie w sezonie awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli. "Sroki" doznały natomiast jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na dwunastej lokacie w klasyfikacji.