Arsenal FC świetnie zaczął nowy sezon Premier League. Znakomity debiut Williana w ekipie "Kanonierów" [WIDEO]

Arsenal świetnie zaczął nowy sezon Premier League. Znakomity debiut Williana w ekipie "Kanonierów" [WIDEO]
Screen z TT
Inauguracja nowego sezonu Premier League była dla Arsenalu niezwykle udana. “Kanonierzy” pokonali Fulham 3:0 i przez całe spotkanie mieli pełną przewagę nad rywalami.
Piłkarze Mikela Artety otworzyli wynik tego meczu już w 8. minucie. Pierre-Emerick Aubameyang posłał płaskie dośrodkowanie w pole karne, a tam na strzał z pierwszej piłki pokusił się Granit Xhaka. Szwajcar został jednak zablokowany. W polu karnym Fulham powstał chaos, aż w końcu futbolówka spadła pod nogi Alexandre’a Lacazette’a, który bez problemu umieścił ją w siatce.
Była to jedyna bramka w pierwszej połowie. Na przerwę Arsenal schodził z jednobramkowym prowadzeniem.
“Kanonierzy” drugiego gola strzelili krótko po wyjściu z szatni. Willian dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a ta spadła na głowę Gabriela Magalhaesa, a następnie zatrzepotała w siatce. Brazylijczyk zaliczył więc świetny debiut w nowych barwach. Przy tym golu duży błąd popełnił Hector, który krył rywala od złej strony i w ogóle nie wyskoczył do główki.
W 57. minucie objawił się kunszt strzelecki Aubameyanga. Gabończyk otrzymał podanie od Williana, zszedł do prawej nogi i pięknym strzałem w okienko bramki przy dalszym słupku pokonał Rodaka. Willian zanotował tym samym drugą asystę w tym meczu.
Więcej bramek w tym meczu już nie padło. Arsenal znów pokazał, że notuje postępy pod wodzą Mikela Artety. Dla Fulham był to gorzki powrót do Premier League. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 3:0.
W następnej kolejce Arsenal zagra u siebie z kolejnym stołecznym klubem - West Hamem United. Fulham natomiast zmierzy się na wyjeździe z innym beniaminkiem, Leeds United.
Łukasz Karyniewski12 Sep 2020 · 15:25