Arsenal zdecydowanie lepszy od Aston Villi. Matty Cash zaprezentował się przed Paulo Sousą [WIDEO]

Screen z Twittera
Autor: Maciej Pietrasik 22 paź 2021 | 22:58
W jedynym piątkowym meczu 9. kolejki Premier League Arsenal pokonał przed własną publicznością Aston Villę 3:1. Gole dla "Kanonierów" strzelali tego wieczoru Thomas Partey, Pierre-Emerick Aubameyang oraz Emile Smith Rowe.
Na trybunach Emirates Stadium miał pojawić się Paulo Sousa, który chciał na własne oczy zobaczyć grę Matty'ego Casha. 24-latek stara się obecnie o polskie obywatelstwo.
W meczu z Arsenalem prawy obrońca znalazł się w podstawowym składzie Aston Villi i rozegrał 90 minut, ale z pewnością liczył na to, że on i jego drużyna lepiej zaprezentują się w Londynie. Tymczasem goście byli w zasadzie tłem dla dobrze dysponowanego Arsenalu, szczególnie w pierwszej połowie.
W ósmej minucie do siatki trafił Pierre-Emerick Aubameyang, ale chwilę przed uderzeniem Gabończyka akcję gwizdkiem przerwał arbiter. Wcześniej rywala faulował bowiem Lacazette.
Kwadrans później było już 1:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Thomasa Parteya, który pokonał Emiliano Martineza i dał prowadzenie "Kanonierom".
W samej końcówce pierwszej połowy sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny dla gospodarzy, gdyż Targett faulował Lacazette'a. Uderzenie Aubameyanga obronił bramkarz Aston Villi, lecz Gabończyk miał jeszcze szansę na dobitkę, której już nie zmarnował.
Dzięki temu do przerwy podopieczni Mikela Artety mieli komfortowe prowadzenie, a w drugiej połowie jeszcze je powiększyli. Po strzale Smitha Rowe'a piłka odbiła się od interweniującego Mingsa i zmyliła Martineza.
Aston Villa obudziła się dopiero w końcówce. Efektem był piękny gol Jacoba Ramseya. To było jednak za mało, aby goście wywieźli z Emirares choćby jeden punkt.
Arsenal wygrał 3:1 i awansował na dziewiąte miejsce w Premier League. Aston Villa ma cztery punkty mniej od "Kanonierów" i na razie pozostaje na 13. pozycji.
3 - 1
22 paź 2021 | 21:00 (zakończony)

Przebieg meczu

45'
1'
A. Sambi Lokonga
45'
6'
P. Aubameyang
46'
L. Bailey
56'
E. Smith Rowe
66'
67'
M. Odegaard
68'
Jacob Ramsey
(E. Buendia)
73'
Ashley Maitland-Niles
(A. Sambi Lokonga)
77'
A. El Ghazi
81'
90'
1'

1504 PLN

Oferta powitalna 1504 PLN złożona z aż trzech bonusów! 235 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 22

22 paź 2021 23:03
0
Bardzo dobry występ w obu połowach

Po tym meczu mam takie jedno przemyślenie czemu nikt poza Arsenalem nie dostrzegł talentu Ramsdale'la ? Gość jest top
Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że wyprowadzenie piłki nogą po ziemi ma najlepsze w lidze :)
22 paź 2021 23:33
0
Wyprowadzanie pilki ma najlepsze w lidze i chyba nikt temu nie zaprzeczy, ale czysto barmkarsko to chyba tylko Mendy z Chelsey jest aktualnie lepszym bramkarzem.
23 paź 2021 01:52
0
Widzę znów odlatujesz kolego. Ramsdale gorszy tylko od Mendiego? Czyli już jest lepszy od Allisona, Edersona czy de Gei?
23 paź 2021 02:58
0
Bo dwa mecze dobre zagrał to jest lepszy, czego nie rozumiesz? Najlepszy nawet na świecie, nie tylko w lidze.
23 paź 2021 07:29
0
Po wieloletnich przemysleniach kupil go w football menager, wiec jest najlepszy, bo on jest ekspertem i znawca.
- Co do podan i wyprowadzania pilki to wystarczy obejrzec jeden jego wystep bo nw jak te staty pokazac

Pamietajcie, ze mowie o tym jak jest teraz, w dupie to mam, ze Ederson gral dobrze rok temu jak teraz lepiej gra Ramsdale. W tej formie anglika i Mendyego nikt z trenerow nie wybral by Martineza, De Gei czy Alissona do swojej druzyny tylko wyzej wymieniona dwojke bo poprostu sa w znakomitej formie w przeciwienstwie do innych.
23 paź 2021 13:12
0
No i tu się mylisz, bo mądry trener wybiera piłkarza który jest gwarantem jakości, a kilka dobrych meczów to nic. Taki Lingard miał świetne półrocze w zeszłym sezonie, a i tak nikt poważny się w lato na niego nie rzucił bo gwiazdami to mogą być Fernandes czy de Bruyne. To samo jak porównywać Ramsdale'a z topką. Gość przez lata był pośmiewiskiem a teraz nagle tylko Mendy lepszy, bo statystyki Z KILKU MECZÓW bronią Ramsdale'a. No takie głupoty tylko zaślepiony fan Arsenalu może wymyślić.
23 paź 2021 16:38
0
Ramsdale posmiewiskiem? Tak przez ludzi ktorzy nie obejrzeli ani jednego jego meczu przed przejsciem do Arsenalu.
Tracil duzo bramek, ale zobacz jakich on mial ludzi wokol siebie. W tamtym sezonie jego procent obronionych strzalow byl na poziomie Edersona i duzo slabszy od Allisona, ale za to duzo lepszy od Mendyego, Leno czy Martineza co czynilo go 3 najlepszym pod tym wzgleme w PL, ale lepiej robic tak jak ty i nie obejrzec nikogo, a krytykowac.
Trzymaj tak dalej.
24 paź 2021 08:54
0
swego czasu Mustafi miał lepszą statystykę wygranych pojedynków od van Dijka.. i pewnie też twierdziłeś, że jest lepszy :D Chłopie, Ramsdale pokazał "klasę" w Sheffield zastępując Hendersona który wybitny nigdy nie był. Przytaczasz jedną statystykę ale w ten sposób to byle piłkarza można dowartościować. Nikt normalny nie postawi jakiegoś Ramsdale'a w topce. Ot co najwyżej średni bramkarz.

Aha Maguire w kilku statsach bryluje w Premier League.. znaczy że jest topem wśród obrońców? ;)
24 paź 2021 15:14
0
A niby po czym oceniac bramkarza. Procent obronionych strzalow to najwazniejsza statystka bramkarska.
Wyprowadzanie pilki tez mial na bardzo wysokim poziomie, ale by to zobaczyc trzeba by bylo ogladac mecze, a jak widac po twoich wypowiedziach kiepsko z tym. Statystyka o ktorej wspomniales to ile razy dany zawodnik zdolal przedryblowac Mustafe, a byl pierwszy w tej kategori bo rozegral dwa mecze i nikt nie probowal go przedryblowac bo nie bylo to potrzebne jak on sam sie przewracal. Ramsdale rok temu gral od deski do deski caly sezon i wycisnal takie liczby.
23 paź 2021 00:03
0
Bawi mnie to, ze tak wysmiewany przez fanow czerwonej czesci Manchesteru Arsenal ma tyle samo pkt co ich klub. Fakt maja jeden mecz rozegrany wiecej, ale to i tak strasznie smieszne.
23 paź 2021 01:51
0
a mnie bawi jak to kibicom Arsenalu wystarczy kilka niezłych kolejek by wpadać w pychę i udawać ekspertów. A na koniec sezonu będzie jak zwykle - czyli przepaść pomiędzy oboma klubami w tabeli.
23 paź 2021 01:53
0
Typowe u takich pyszałków. Nie poczekają do końca sezonu a juz się szczycą formą, bo wrócił do nich największy sęp w historii. Nie mam nic przeciwko temu żeby Arsenal wyprzedził ten diabelski klub kosztem grania w europejskich pucharach.
23 paź 2021 00:19
0
Przeciez Arsenal mial spasc do 1 ligi.
22 paź 2021 23:05
0
No nie powiem spodziewałem się ciężkiego meczu a tu Arsenal prawie cały czas mecz pod kontrolą. Boli tylko ta straocna bramka. Matty Cash dzisiaj bardzo przeciętny występ. Wręcz można rzec że był jednym z najgorszych zawodników w meczu ale ciężko znaleźć gracza The Villians który coś by dziś grał prócz Emiliano Martineza.
23 paź 2021 02:29
0
Arsenal w końcu gra tak jak należy i daje nadzieję na ciekawe widowisko podczas następnego meczu Arsenalu z Chelsea. Jestem po niebieskiej stronie Londynu, jeśli chodzi o sympatię, ale Arsenal powinien być w czołówce
23 paź 2021 07:52
0
Oglądałem ten mecz głównie z tego względu bo chciałem zobaczyć jak wygląda ten nowy Polski nabytek Cash i jakoś mnie nie zachwycił, nic specjalnego tam nie pokazał, może faktycznie obecność Sousy nerwowo na niego wpłynęła...? Ale dodam że po obejzeniu tego meczu mogę stwierdzić że nie miałby co szukać jeśli chodzi o grę w rep. Anglia i nie dziwię się że zdecydował się na Polskę bo to chyba dla niego jedyna szansa aby zaistnieć w jakiejkolwiek kadrze narodowej.
22 paź 2021 23:39
0
akurat "miażdąca przewaga" AVilla nad jakimś 3 ligowcem, byłaby przekłamaniem ew sytuacji Casha w reprezentacji i samej reprezentacji. Także Sou zobaczył typa w dobrym kontekście, drużyna broni ,czasem kontratakuje.Brać - nie narzekać /Casha/
23 paź 2021 15:28
0
Dobry mecz Arsenalu, pozytywnie napewno zaskoczył Tavares. Na plus też Lacazzette.
23 paź 2021 00:41
0
Zaraz, zaraz... To jak to było? "Matty Cash zaprezentował się przed Paulo Sousą" czy "miał pojawić się Paulo Sousa" ale może jednak się tam nie pojawił? Kolejny clickbait? Aha, Cash zaprezentował się przed Paulo Sousą oglądającym ten mecz w TV! Teraz rozumiem, skąd ten tytuł. Meczyki, przestańcie sie zniżać tymi clickbaitami do poziomu Pudelka.
22 paź 2021 23:27
0
Je%^$ć hejterów, jest moc! Cash jest nasz :D I znów na serio... AV przepieprza tak lekko z upadającym na papę Arsenalem. Szkoda ze trener Souza trafił na tak słaby mecz AV, ale jakie to ma znaczenie? Nie pojechał po zwyciestwo a po to zeby bylo na papierze. Nudzę, ale brać chłopaka i już...
23 paź 2021 07:32