Arsenal złożył ofertę za reprezentanta Brazylii. Propozycja "Kanonierów" odrzucona, w grze są inne kluby

Arsenal złożył ofertę za reprezentanta Brazylii. Propozycja "Kanonierów" odrzucona, w grze są inne kluby
James Holyoak / Press Focus
Autor: Maciej Pietrasik 22 cze 2022 | 12:24
Brazylijczyk Raphinha znalazł się ostatnio na celowniku Arsenalu. Jak donosi David Ornstein z "The Athletic", propozycja londyńczyków została jednak odrzucona przed Leeds United.
Skrzydłowy od kilku miesięcy łączony jest z odejściem z obecnego zespołu. Początkowo faworytem do jego sprowadzenia wydawała się FC Barcelona. Z "Blaugraną" piłkarz miał już nawet ustalić warunki indywidualnego kontraktu.
Dalsza część tekstu pod wideo
Wicemistrzowie Hiszpanii nie są jednak w stanie spełnić finansowych żądań Leeds. Z tego względu coraz więcej zaczęło wskazywać na przenosiny Raphinhi do innej drużyny z Premier League.
We wtorkowy wieczór oficjalną ofertę za reprezentanta Brazylii złożył Arsenal. Jak podaje David Ornstein, dziennikarz "The Athletic", ta propozycja została odrzucona.
Leeds uznało ją za zbyt niską. Z tego względu na gry mogą włączyć się kolejne kluby z Londynu. Mowa tu przede wszystkim o Chelsea oraz Tottenhamie.
W ekipie "The Blues" Raphinha miałby okazję gry o najwyższe cele. Dla samego piłkarza jest to podobno opcja numer dwa, zaraz po wspominanej FC Barcelonie.
Złożenie propozycji za piłkarza rozważa także Tottenham. Dla "Kogutów" Raphinha nie jest jednak podobno pierwszym wyborem, choć Fabrizio Romano informuje z kolei, że ekipa z północnego Londynu ma wkrótce przedstawić swoją ofertę.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: The Athletic/Fabrizio Romano