Koniec pięknego snu Slavii Praga. Arsenal rozgromił Czechów na ich boisku [WIDEO]

Matt Wilkinson / Press Focus
Piłkarze Arsenalu ostro rozpoczęli rewanżowy mecz ze Slavią Praga w ćwierćfinale Ligi Europy. Nie minęło jeszcze pół godziny gry, a "Kanonierzy" prowadzili już 3:0! Ostatecznie wygrali 4:0 i awansowali do kolejnej rundy.
Po pierwszym spotkaniu w nieco lepszej sytuacji była Slavia, która w Londynie wyszarpała remis 1:1. Oznaczało to, że w rewanżu awans do półfinału da jej bezbramkowy remis.
Arsenal mecz w Pradze rozpoczął jednak z animuszem. Pierwszy raz piłkę do bramki Slavii zapakował już w 14. minucie. Trafienie Smitha-Rowe'a nie zostało jednak uznane, bo sędziowie po długiej analizie dopatrzyli się minimalnego spalonego.
Nie ostudziło to jednak zapędów "Kanonierów", którzy niemal natychmiast po wznowieniu gry strzelili prawidłowego gola. W 18. minucie do bramki z ostrego kąta trafił Pepe.
Trzy minuty później Arsenal prowadził już 2:0. Rzut karny na gola lekkim, ale pewnym strzałem zamienił Lacazette.
Po kolejnych trzech minutach do bramki Slavii trafił Saka. Kolar nawet nie zareagował - piłkę po jego płaskim strzale odprowadził do siatki wzrokiem.
Slavia w drugiej połowie próbowała atakować, strzelić choćby honorowego gola, ale jej wysiłki nie przynosiły żadnych efektów. Jeszcze raz trafili za to goście. W 77. minucie swoją drugą bramkę zdobył Lacazette. Francuz tym samym ustalił wynik meczu.
Marcin Karbowski15 Apr 2021 · 21:33