Arsenal zrewanżował się Evertonowi za sensacyjną porażkę. "Kanonierzy" dominują w Premier League [WIDEO]

Londyński Arsenal w środowy wieczór wykonał kolejny krok w kierunku upragnionego mistrzostwa Anglii. "Kanonierzy" przed własną publicznością nie dali szans Evertonowi, wygrywając 4:0 po golach Saki, Martinellego (dwóch) i Odegaarda.
Niespełna miesiąc temu oba zespoły zmierzyły się w 22. kolejce Premier League. Wówczas w roli trenera "The Toffees" debiutował Sean Dyche, a jego podopieczni sensacyjnie pokonali lidera 1:0.
Dziś rozegrano zaległe spotkanie z 7. serii gier i "Kanonierzy" wzięli na rywalach srogi rewanż. Początkowo nie potrafili jednak zamienić optycznej przewagi na murawie na konkretne sytuacje bramkowe.
Zmieniło się do dopiero w 40. minucie. Wówczas Zinczenko świetnie obsłużył będącego w polu karnym Sakę, ten obrócił się z piłką i oddał mocny strzał, nie dając szans Pickfordowi.
Jeszcze przed przerwą Arsenal zadał kolejny cios. Tym razem Saka występował w roli asystenta, podając do Gabriela Martinellego. Dzięki bramce tego ostatniego "Kanonierzy" prowadzili więc 2:0.
W drugiej części spotkania londyńczycy dopełnili formalności, gromiąc rywali przed własną publicznością. Po szybkiej zespołowej akcji Pickforda pokonał Martin Odegaard.
Później sytuacji sam na sam z bramkarzem Evertonu nie wykorzystał Eddie Nketiah, ale w 80. minucie Arsenal i tak cieszył się z kolejnego gola. Dublet skompletował Martinelli.
Tym samym podopieczni Mikela Artety wygrali całe spotkanie aż 4:0 i umocnili się na pozycji lidera Premier League. Obecnie mają o pięc punktów więcej od Manchesteru City i aż o 11 "oczek" wyprzedzając Manchester United.
Maciej Pietrasik01 Mar 2023 · 22:39