Aryna Sabalenka w półfinale turnieju Roland Garros. Białorusinka wyeliminowała Ukrainkę [WIDEO]

Susan Mullane/Pressfocus
Aryna Sabalenka pokonała Elinę Switolinę w ćwierćfinale Roland Garros. Białorusinka wygrała 6:4, 6:4.
Na początku meczu Switolina serwowała na bardzo wysokim poziomie. Trzeciego gema wygrała bez straty punktu, dzięki czemu prowadziła 2:1. Aryna Sabalenka również wygrywała większość piłek po własnym serwisie. W siódmym gemie tenisistki grały na przewagi, ale dwie decydujące wymiany padły łupem Ukrainki.
Przy remisie 4:4 nastąpił pierwszy break point w tym spotkaniu. Wiceliderka rankingu WTA wykorzystała okazję i po mocnym bekhendowym returnie zdobyła punkt na wagę przełamania rywalki. Przy swoim serwisie Białorusinka przypieczętowała zwycięstwo 6:4 w pierwszym secie.
Na początku drugiego seta obie tenisistki prezentowały się z kapitalnej strony. Jedną z długich wymian Ukrainka zakończyła kończącym bekhendem.
Później Sabalenka popełniła podwójny błąd serwisowy, przez co swojego pierwszego break pointa miała Switolina. W kolejnej wymianie Aryna huknęła w siatkę i Ukrainka prowadziła już 2:0. Białorusinka szybko zanotowała jednak przełamanie powrotne, żeby w kolejnym gemie doprowadzić do remisu.
Sabelanka zaczęła grać na znacznie wyższym poziomie, notując mnóstwo uderzeń kończących. Switolina walczyła, jednak przy wielu zagraniach rywalki była bezradna. Ostatecznie Białorusinka wygrała drugiego seta 6:4.
W półfinale Sabalenka zmierzy się z Karoliną Muchovą. Wcześniej Czeszka wyeliminowała Anastazję Pawluczenkową wynikiem 7:5, 6:2.
Adam Kłos06 Jun 2023 · 14:47