AS Monaco rozgromiło Lille OSC, gol Kamila Glika [WIDEO]

Autorstwa Gints Ivuskans/Shutterstock
AS Monaco rozgromiło u siebie Lille OSC 5:1 (2:1) w sobotnim spotkaniu 19. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Louis II całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Kamil Glik. Prowadzenie przyjezdnym zapewnił po niespełna kwadransie gry w sytuacji sam na sam Nigeryjczyk Victor Osimhen.
Dziewięć minut później wyrównał w podobnych okolicznościach Portugalczyk Gelson Martins, a po kolejnych sześciu minutach skutecznie przymierzył głową Balde Keita
Po zmianie stron gości pogrążył jeszcze Wissam Ben Yedder, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w niespełna kwadrans, wykańczając w polu karnym składne akcje ekipy z Księstwa. Sukces miejscowych przypieczętował już w doliczonym czasie gry Kamil Glik, który skierował piłkę do siatki z bliska po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
Podopieczni Leonardo Jardima po czwartym zwycięstwie w sześciu ostatnich meczach awansowali na siódme miejsce w tabeli. "Les Dogues" doznali natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na czwartą lokatę w klasyfikacji.