Glik spowodował karnego w doliczonym czasie gry. AS Monaco znów traci punkty [WIDEO]

CosminIftode/Shutterstock
AS Monaco zremisowało na wyjeździe z Montpellier HSC 2:2 (1:0) w niedzielnym meczu 24. kolejki francuskiej ekstraklasy.
Przyjezdni objęli prowadzenie na Stade de la Mosson już w 14. minucie spotkania. Wówczas Fode Ballo Toure dośrodkował do Gelsona Martinsa, a ten trafił w sam środek bramki rywali.
Gospodarze doprowadzili do wyrównania dopiero w 66. minucie za sprawą trafienia Gaetana Laborde. 24-letni napastnik dopadł do futbolówki odbitej w polu karnym i trafił w prawy dolny róg.
W 82. minucie ponownie prowadzenie AS Monaco dał Radamel Falcao, ale goście długo nie mogli się z niego cieszyć. Dziesięć minut później, już w doliczonym czasie gry sędzia podyktował po tym, jak Kamil Glik sfaulował rywala. Jedenastkę na gola zamienił Andy Delort.
Mecz w wyjściowej jedenastce drużyny z Księstwa rozpoczął Kamil Glik, który przebywał na placu gry w pełnym wymiarze czasu. Reprezentant Polski w 90. minucie został ukarany żółtą kartką i był to jego 21. ligowy występ w trwających rozgrywkach.
Podopieczni Leonardo Jardima mają na koncie 19 punktów i wciąż znajdują się w strefie spadkowej, zajmując 18. miejsce. Ekipa "La Paillade" uzbierała dotąd 37 "oczek" i plasuje się na 4. pozycji.