AS Roma gra dalej w europejskich pucharach! Rzymianie rozbili FK Bodo/Glimt [WIDEO]

Fabrizio Corradetti/Pressfocus
AS Roma zagra w półfinale Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Jose Mourinho wygrali 4:0 z FK Bodo/Glimt.
Norweski zespół przystąpił do tego starcia z jednobramkową zaliczką. Tydzień temu Roma na wyjeździe przegrała 1:2. Dziś rzymianie błyskawicznie wzięli się za odrabianie strat.
Już w 6. minucie do siatki trafił Tammy Abraham. Był to siódmy gol Anglika w tej edycji europejskich pucharów.
Po kwadransie Roma mogła prowadzić już różnicą dwóch bramek. Niecelny strzał oddał jednak Henrich Mychitarjan. W 23. minucie bramkarza Bodo zaskoczył jednak Nicolo Zaniolo. Włoski pomocnik trafił na 2:0, finalizując kombinacyjną akcję "Giallorossich".
Po dwóch kwadransach Roma prowadziła już 3:0. Zaniolo skompletował dublet, wykorzystując doskonałe podanie Nicoli Zalewskiego.
Po przerwie rzymianie nie zwolnili tempa. W 49. minucie Zaniolo po raz trzeci wpisał się na listę strzelców. Włoch ustalił wynik meczu. W półfinale Ligi Konferencji Europy Roma zmierzy się z Leicester.
PAOK - Olympique Marsylia
W drugim ćwierćfinale Ligi Konferencji Marsylia wygrała 1:0 z PAOK-iem. W pierwszym meczu ekipa OM wygrała 2:1. Niestety, Jorge Sampaoli dziś znów nie mógł skorzystać z usług Arkadiusza Milika. Polak dochodzi do zdrowia po urazie, którego doznał w meczu ze Szkocją. Dziś na listę strzelców wpisał się Dimitri Payet.
Slavia - Feyenoord
W półfinale Marsylia zagra z Feyenoordem. Holendrzy wygrali 3:1 ze Slavią Praga.
Adam Kłos14 Apr 2022 · 22:52