AS Roma nie znalazła sposobu na Łukasza Skorupskiego. Świetny występ Polaka dał remis Bolognie

UK Sports Pics / PressFocus
W ostatnim niedzielnym meczu 35. kolejki Serie A AS Roma zremisowała na własnym boisku z Bologną 0:0. Czyste konto zachował Łukasz Skorupski, w drugiej połowie na boisku pojawił się też Nicola Zalewski.
Jose Mourinho mocno namieszał w składzie, dając odpocząć kilku ważnym piłkarzom przed rewanżowym starciem z Leicester City w Lidze Europy. Na ławce spotkanie zaczęli między innymi Tammy Abraham, Lorenzo Pellegrini czy Nicola Zalewski.
Rzymianie przed własną publicznością nie zachwycili. W pierwszej połowie mieli jednak sporą przewagę i sporo stałych fragmentów. Nie potrafili tego jednak wykorzystać.
Łukasz Skorupski miał nieco pracy i dobrze spisywał się w bramce gości. Polak przed przerwą dobrze zatrzymał między innymi Nicolo Zaniolo. Poradził sobie także z mocnym strzałem z dystansu w wykonaniu Carlesa Pereza.
W drugiej połowie Jose Mourinho zdecydował się na dokonanie kilku zmian, wpuszczając na boisko między innymi Zalewskiego. Bologna stanęła przed niezłą szansą na gola w 59. minucie, lecz Arnautović nie trafił w bramkę.
Kilka chwil później Roma wyszłaby na prowadzenie, gdyby nie genialna interwencja Skorupskiego. Polak w znakomity sposób obronił uderzenie Kumbulli po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Przede wszystkim dzięki temu spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Po tym wyniku Roma wróciła na piąte miejsce w tabeli. Bologna jest natomiast trzynasta.
Maciej Pietrasik01 May 2022 · 22:41