AS Roma wydarła zwycięstwo w 90. minucie! Nicola Zalewski brał udział w akcji bramkowej [WIDEO]

AS Roma wymęczyła zwycięstwo z Monzą. Podopieczni Jose Mourinho na własnym boisku wygrali 1:0.
Goście nie przestraszyli się renomowanego rywala. W 4. minucie Andrea Colpani spróbował zdobyć bramkę z dystansu, ale uderzył nad poprzeczką. W odpowiedzi Bryan Cristante został zablokowany.
W kolejnych minutach widowisko na Stadio Olimpico było dość chaotyczne. Podopieczni Jose Mourinho mieli problem z opanowaniem gry i regularnym przeprowadzeniem akcji ofensywnych.
W 25. minucie Leandro Paredes oddał strzał z rzutu wolnego w mur. Następnie Andrea Belotti posłał piłkę obok bramki strzeżonej przez Michele Di Gregorio. Później golkiper zatrzymał Houssema Aouara.
Przez ponad połowę meczu Monza musiała grać w osłabieniu. W 43. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Danilo D'Ambrosio. Do przerwy utrzymał się wynik 0:0.
Na początku drugiej połowy Andrea Colpani uciekł obrońcom Romy. Napastnikowi Monzy zabrakło jednak precyzji przy strzale, przez co nie zdołał pokonać Ruiego Patricio.
Jose Mourinho musiał przeprowadzić zmiany, aby ożywić swój zespół. Po godzinie gry na boisku zameldowali się Sardar Azmoun i Stephan El Shaarawy. Niedługo potem z ławki rezerwowych podniósł się również Nicola Zalewski.
W 72. minucie Azmoun ładnie zabrał się z piłką, po czym wyłożył ją do Romelu Lukaku. Snajper Romy trafił jedynie w słupek. W kolejnej akcji Pablo Mari zablokował Belga.
W 86. minucie Nicolo Zalewski padł na murawę na wysokości pola karnego Monzy. Sędzia uznał, że Samuele Birindelli nie sfaulował reprezentanta Polski.
W 90. minucie Zalewski posłał centrę w pole karne, gdzie piłkę zgrał Rasmus Kristensen. Futbolówka spadła pod nogi Azmouna, który został zablokowany. El Shaarawy zdołał jednak sfinalizować akcję i zapewnić "Giallorossim" komplet punktów.
W doliczonym czasie gry Jose Mourinho obejrzał czerwoną kartkę. Portugalczyk prowokował trenera rywali, Raffaele Palladino.
W 100. minucie Patricio uratował swój zespół, broniąc strzał Giulio Donatiego. Finalnie Roma wygrała 1:0 i awansowała na szóste miejsce w tabeli. Monza jest jedenasta.
Adam Kłos22 Oct 2023 · 14:34